ACC – príprava, mentoring a skúška

Medzinárodné akreditované označenie: Preparing for ICF credential: ACC core competency practice, mentor coaching, and performance evaluation — Príprava na ICF certifikáciu ACC: prax kľúčových kompetencií, mentoring a skúška z vedenia rozhovoru.

Certifikácia

ce-level-1

Tento kurz je akreditovaným záverečným kurzom prvej úrovne novej certifikačnej schémy ICF.

ce-level-1

Absolvenský certifikát s potvrdením o absolvovaní potrebných mentoringov a vykonanej skúške z vedenia koučovacieho rozhovoru, slúžiaci ako podklad k udeleniu medzinárodnej certifikácie ACC.

8 poldní plus stretnutia v trojiciach

13.00- 16.00, káva od 12.30

Školiace centrum Business Coaching College, Karloveské rameno 6, Bratislava

1 490,00 € bez DPH / za prípravu, mentoring aj skúšku z vedenia rozhovoru / osoba

Tento špeciálny kurz je určený pre tých, ktorý už majú minimálne 60 hodín špecificky koučovacieho vzdelávania - (kurzy do roku 2022 s označením ACSTH alebo ACTP,) S kapacitných dôvodov berieme do mentorského programu končiaceho skúškou z vedenia rozhovoru prednostne absolventov našich kurzov. V prípade, že by krátko pred termínom začiatku mentorského programu boli ešte voľné miesta mohli by sme prijať aj externých študentov – vopred však nevieme zaručiť, či bude miesto. Na prijatie do programu končiaceho skúškou k ACC certifikácii treba mať ukončených minimálne 60 hodín ACSTH alebo ACTP programu schváleného ICF. Treba predložiť certifikát. Prijatie do kurzu vám oznámime až po posúdení vášho diplomu. Nemusíte mať ešte 100 hodín koučovacej praxe - prax budete zberať počas kurzu.

Absolvenský certifikát s potvrdením o vykonanej skúške z vedenia koučovacieho rozhovoru vám umožní prihlásiť sa na certifikáciu kouča v ICF bez potreby posielať do USA nahrávku vášho koučovania v anglickom jazyku. Kurz má 39 hodín akreditovaného koučovacieho vzdelávania schváleného ICF.

Tento kurz sa sústreďuje na vedenie koučovacích rozhovorov na ACC úrovni s použitím všetkých 8 koučovacích kompetencií. Každý koučovací rozhovor je analyzovaný. Naučíte sa všetko, čo potrebujete vedieť k medzinárodnej skúške ACC v ICF.

Tento kurz sa skladá z ôsmich poldňových stretnutí a individuálnych mentoringov

Tento kurz sa sústreďuje na vedenie koučovacích rozhovorov na ACC úrovni s použitím všetkých 8 koučovacích kompetencií. Každý koučovací rozhovor je analyzovaný. Kurz ponúka tréning kľúčových kompetencií v reálnych koučovacích rozhovoroch s okamžitou spätnou väzbou pre kouča. Jeho cieľom je pripraviť účastníkov na záverečnú skúšku z vedenia koučovacieho rozhovoru a je ukončený týmto hodnotením na úrovni ACC.

Kurz pozostáva z nácviku vedenia koučovacích rozhovorov, poskytovania spätnej väzby, diskusie o tom, ako boli a mohli byť použité kľúčové kompetencie, diskusií  o otázkach, ktoré účastníci ohľadom koučovania v reálnom živote majú, pozorovania a spätnej väzby na realizované  koučovanie.

Kurz zahŕňa aj prípravu na písomnú skúšku, ktorú ICF administruje medzinárodne a skúšku z vedenia koučovacieho rozhovoru na úrovni ACC, rovnako ako vysvetlenie celého aplikačného procesu, ktorý vás bude čakať v ICF.

K podaniu žiadosti o medzinárodnú certifikáciu v ICF budete potrebovať mať 100 hodín zdokumentovanej koučovacej praxe. Túto prax však nemusíte mať v čase, keď začínate tento kurz. Prax budete zberať počas kurzu a môžete ju zberať aj po tom, ako budete mať už urobenú skúšku z vedenia rozhovoru na ACC úrovni. Celý počet hodín praxe budete musieť mať pri podávaní prihlášky na medzinárodnú certifikáciu v ICF.

Každému sa venujeme individuálne  a veríme, že každý bude schopný na konci tohto polročného procesu skúšku urobiť. Ak by niekto na konci kurzu neurobil skúšku, môže ju za poplatok 150 EUR opakovať najskôr o 2 mesiace.

05.04.2024 - 05.04.2024

04.10.2024 - 04.10.2024

VIII. ModulVIII.

VIII.