Ako funguje transformačný rozhovor a telesné myslenie

13. 02. 2022
Ako funguje transformačný rozhovor a telesné myslenie

Existuje dôvod, prečo sa hovorí, že výsledok koučovania sa dostaví až po skončení rozhovoru. Ale aby to mohlo nastať, v rozhovore musí...

vzniknúť vhľad – náhle uvedomenie – ako  keď si v jednej chvíli uvedomíte, že už nemilujete svoju polovičku, alebo že ste vo svojej práci hlboko nešťastný, alebo že chyba vo výskume potenciálne vytvára nový produkt, ktorý by zákazník miloval – napríklad 3M alebo viagru.

Získať vhľad ale nie je také jednoduché a kouč ani nevie zaručiť, že za hodinu  v koučovacom rozhovore vhľad nastane. Kouč ale má tréning a nástroje, ktoré pomáhajú, aby si koučovaný uvedomil skutočnosti, ktoré sú pre neho dôležité.

Bežne si nevšímame, že  98% nášho myslenia sa odohráva pod prahom nášho uvedomenia (ako nám hovoria neurovedci) a väčšina našich úsudkov je rigidnejšia, ako by sme boli ochotní pripustiť. Neurovedci nám hovoria, že naše myslenie je fyzické. Základné koncepty, pomocou ktorých dávame zmysel nášmu svetu, existujú v našom mozgu ako obvody hlboko zakorenené v architektúre nervových spojení. Sú to príbehy, ktoré si o sebe a svete hovoríme. Žijeme v príbehoch, ktoré rozprávame sami sebe - o svojom živote, svojich možnostiach  a možných budúcnostiach. Tieto príbehy sú hlboké a častokrát sa už z vedomej mysle vytratili ako príbehy a žijú už len  v metaforách, ktoré nás riadia, bez toho, že by sme si to uvedomovali. (Život je boj alebo hra, alebo cesta…) Niektoré príbehy nám slúžia dobre, iné sú obmedzujúce. Presvedčenia, ktorých sa nevedome držíme, nám umožňujú robiť určité veci a brzdia nás v robení iných vecí. 

Prvý krok k zmene je uvedomiť si svoje neuvedomované presvedčennia. Samozrejme nie všetky, ale práve tie, ktoré sa týkajú situácie, ktorú potrebujeme riešiť alebo chceme zmeniť.

Vhľad, alebo uvedomenie a niekedy dokonca iba povšimnutie “aha, veď ja to vždy tak robím”.  Po čom nasledujú koučovacie otázky ako “Máš aj inú možnosť?” “Prečo je dôležité robiť to takto?” “Co je cenné na…?” “Dokázal by si pripustiť možnosť, že…” “Čo/koho by si zradil keby… (si to robil inak)?”

Uvidieť, čo nás riadi z vnútra je len začiatok. Ked vystúpi jedna vec, objavia sa asociácie s ktorými máme túto vec spojenú a emócie. Zmena postoja je vždy emociálna záležitosť, lebo ide o hodnoty. Keď uvidíme pravdu svojej situácie a dovolíme si cítiť, čo je v hre – o ktoré hodnoty ide a čo to skutočne znamená. Môžeme urobiť vedomé rozhodnutie.

A môžeme zmeniť príbehy, ktoré si hovoríme o sebe a svojich možnostiach. Koučovací rozhovor je facilitácia tejto zmeny. Ale uvedomením to nekončí. Musí nasledovať rozhodnutie, vedomé úsilie a značná dávka disciplíny. Staré spojenia totiž uvedomenie nevymaže. Môžeme však vytvoriť nové spojenia medzi neurónmi – ako by sme prešliapávali novú cestu  (a tú starú nechali zarastať burinou a rozpadať sa) – vyžaduje to energiu, námahu a disciplínu a aby sme to dokázali musíme mať  dostatočný dôvod. 

Preto sa výsledky koučovacieho rozhovoru dejú až po jeho ukončení. Budovanie nového neuro okruhu  vyžaduje disciplínu a čas. Preto rozostupy medzi koučovacími stretnutiami  často bývajú niekoľko týždňov – aby koučovaný mal čas na implementáciu. Pretože výkon jeho vlastného rozhodnutia je výlučne jeho vec. Koučova vec je pomôcť mu nájsť uvedomenie, urobiť rozhodnutie a prijať záväzok.

 

Obr: George Lakoff, 2012, foto: mikethelinguist 

 Toto je George Lakoff, významný predstaviteľ kognitívnej lingvistiky a koncepcie telesného myslenia, profesor na Kalifornskej univerzite Berkeley, teraz má 80 rokov, a kedysi navštívil aj slovenskú akademickú pôdu.  Odporúčam najmä jeho knihu Metafors we live by.

 

Chcem získať viac informácií
Seminár o certifikáciách koučov v ICFZadarmo

Prihlásiť sa

Naši klienti

referencie-business-coaching-college-052
referencie-business-coaching-college-068
referencie-business-coaching-college-027
referencie-business-coaching-college-003
referencie-business-coaching-college-001
referencie-business-coaching-college-021
referencie-business-coaching-college-058
referencie-business-coaching-college-016
referencie-business-coaching-college-020
referencie-business-coaching-college-045
referencie-business-coaching-college-002
referencie-business-coaching-college-009
referencie-business-coaching-college-061
referencie-business-coaching-college-059
referencie-business-coaching-college-051
referencie-business-coaching-college-010
referencie-business-coaching-college-035
referencie-business-coaching-college-070
referencie-business-coaching-college-053
referencie-business-coaching-college-025
referencie-business-coaching-college-069
referencie-business-coaching-college-057
referencie-business-coaching-college-037
referencie-business-coaching-college-046
referencie-business-coaching-college-030
referencie-business-coaching-college-039
referencie-business-coaching-college-029
referencie-business-coaching-college-044
referencie-business-coaching-college-050
referencie-business-coaching-college-064
referencie-business-coaching-college-007
referencie-business-coaching-college-008
referencie-business-coaching-college-006
referencie-business-coaching-college-005
referencie-business-coaching-college-004
referencie-business-coaching-college-011
referencie-business-coaching-college-012
referencie-business-coaching-college-013
referencie-business-coaching-college-014
referencie-business-coaching-college-017
referencie-business-coaching-college-018
referencie-business-coaching-college-015
referencie-business-coaching-college-019
referencie-business-coaching-college-022
referencie-business-coaching-college-023
referencie-business-coaching-college-024
referencie-business-coaching-college-026
referencie-business-coaching-college-031
referencie-business-coaching-college-032
referencie-business-coaching-college-033
referencie-business-coaching-college-028
referencie-business-coaching-college-034
referencie-business-coaching-college-038
referencie-business-coaching-college-040
referencie-business-coaching-college-041
referencie-business-coaching-college-042
referencie-business-coaching-college-047
referencie-business-coaching-college-048
referencie-business-coaching-college-049
referencie-business-coaching-college-036
referencie-business-coaching-college-054
referencie-business-coaching-college-056
referencie-business-coaching-college-060
referencie-business-coaching-college-055
referencie-business-coaching-college-063
referencie-business-coaching-college-065
referencie-business-coaching-college-062
referencie-business-coaching-college-066
referencie-business-coaching-college-043
referencie-business-coaching-college-067
Zobraziť viac

Skôr ako začneme: nahliadnite do spracovania vašich osobných údajov

Súbory cookies používame najmä na anonymnú analýzu návštevnosti a vylepšovanie našich web stránok. Ak si nastavíte blokovanie zápisu cookies do vášho prehliadača, je možné, že web sa spomalí a niektoré jeho časti nemusia fungovať úplne korektne. Viac info k spracúvaniu cookies.