Kouč

Kouč je osoba, ktorá vie klásť také otázky, na základe ktorých si človek uvedomí, čo je pre neho dôležité. Kouč pomocou zvedavých otázok pomôže človeku objaviť ako by práve on v tej situácii, v ktorej teraz je, mal konať, aby sa pohol smerom, ktorý je pre neho lepší.

Ak rozmýšľate nad konfliktom, ktorý vás trápi, kouč vám pomôže uvedomiť si, čo vás v tom konflikte najviac zraňuje alebo rozčuľuje, ktoré vaše dôležité hodnoty sú napadnuté a tiež aké sú vaše možnosti a ktorú z nich si máte vybrať aby riešenie bolo pre vás vykonateľné a prijateľné. Kouč vám nepovie „urob toto“ ale skôr vám pomôže ujasniť si vlastné stanovisko, sformulovať ho  a rozhodnúť sa, čo práve vy vo svojej situácii urobíte. Konflikty mávame na pracovisku aj v osobnom živote a preto sa nimi zaoberá life kouč rovnako ako biznis kouč.

Life kouč

Ak rozmýšľate kam sa chcete pohnúť so svojím životom (prijať záväzok, rozviesť sa, odsťahovať sa, zmeniť kariéru, založiť si firmu), tak vám životný kouč nepovie čo máte robiť ale skúma s vami, v čom je vlastne vaša dilema, aké pre vás dôležité hodnoty sú v konflikte, že ste sa ešte nerozhodli a svojimi otázkami vám pomôže uvedomiť si realitu svojej situácie. Koučovací rozhovor však nekončí pri uvedomení, ide ďalej a hľadá s vami čo skutočne chcete, preskúmava čo je pre vás „najlepší možný variant“ a ako sa k nemu dostať. Koučovanie zvyčajne končí rozhodnutím o najbližšom kroku, ktorý urobíte, aby ste sa pohli tým smerom, ktorý je pre vás individuálne dobrý. Keď je treba, pomôže vám vypracovať plán a pýta sa aj na to, čo vás podporí, čo vám dodá energiu začať a pokračovať.

Biznis kouč

Biznis kouč sa zameriava predovšetkým na projekty alebo pracovné ciele, ktoré riešite. Vedie rozhovor tak, aby ste si uvedomili svoje priority, alebo svoj ozajstný zámer a našli v svojej skúsenosti tie vaše vlastnosti, zručnosti alebo hodnoty, ktoré vám pomôžu urobiť rozhodnutie, ktoré je v súlade s vašimi hodnotami a tým, ako vlastne chcete žiť, viesť ľudí alebo vykonávať svoju profesiu.

Mentálny kouč

Mentálny kouč športovcov im zasa pomáha odhaliť ich skutočnú motiváciu pre výkon, a odstraňovať presvedčenia alebo obavy, ktoré športovcovi nedovoľujú rozvinúť jeho potenciál.

Profesionálni kouči majú absolvovaný špecializovaný výcvik v biznis koučingu alebo výcvik v life koučinguTakýto výcvik si môžete urobiť aj pre vlastné potreby, bez toho, že by ste plánovali živiť sa koučingom.

Novinky

Na tomto mieste uverejňujeme všetko čo máme nové - nápady, zážitky, blogy, otvorenie nového kurzu, foto z ukončenia kurzu, veci čo sa týkajú koučingu a aj čo sa netýkajú - skrátka čím práve žijeme

Práca s vnútornými bariérami

Máme za sebou dvojdňovú prácu s bariérami - modul pre pokročilých koučov. 

Praktikovali sme techniky NLP v koučovacej praxi, techniky na prácu s emóciami,a pracovali s vnútornými prekážkami keď slovne nejde vyjadriť čo sa deje vnútri človeka...veľa kinestetickej práce, práca s vnútornými obrazmi a zdieľanie...a ešte stále sa nám darí byť aj na čerstvom vzduchu:)

A tu sme niektorých našich koučov zachytili pri odchode:)


Príbehy z koučovacej školy

Prinášame vám príbehy našich absolventov zo života...

Tento dnešný prináša MUDr. Martin Minarovič, Country Director, Czech Republic

Ďakujeme Martin, že si zdieľal s nami kúsok svojej práce a želáme veľa šťastia 🍀

-------------------------------------------------

Asi všetci poznáme a niektorí použivate tzv. SWOT analýzu – strength, weaknesses, opportunities and threats.

Ak nie celú analýzu, tak aspoň jej časť – aké máme silné stránky, tie poďme rozvíjať a aké máme slabé stránky – tie budeme zlepšovať.

Vyzera to vsetko spravne? Ono aj je, ale nie tak uplne.

Už niekoľko rokov mam tu česť byť lídrom (chairman) asociácie inovatívnych farmaceutických spoločností.

Kazdoročne, zvyčajne počas leta, sa spolu s vedením asociácie zamýšľame nad stratégiou na najbližších niekoľko rokov.

A zvyčajne sme použili to klasické – v čom budeme seba a prostredie zlepsovať, kde mame slabé stránky.


Toto leto to bolo trochu inak:

A namiesto silných a slabých stránok sme požili škálu...

Kde sa momentálne nachádzame, na stupnici 1-10, ako si stojíme s našim hlavným cieľom – dostupnosti inovatívnych liečiv? 

Čo znamená, že 1 – takmer nikde, dostupnosť je mizerná a 10 – dostupnosť je výborná, takmer na úrovni Nemecka, kde je najlepšia dostupnosť v Európe...Odpovede kolegov boli v rozmedzí 4 az 8...

Ďalšia otázka pre každého kolegu bola  – čo je dobré, čo nám funguje, čo je za tým, že hodnotenie nie je “1”.


Ako pracuje koučing/kouč

Radi kreslíme:) Tak sme si nakreslili "koučing" :)

Namiesto slov prinášame dnes zopár obrázkov :)

Link na krátke video: https://youtu.be/zSJ4mGUDkcQ

 🙋D+Z 💁

Čomu veríme

Veríme, že koučovanie, tak ako ho učíme my, pomáha ľudom nájsť vlastnú silu, vedome robiť vlastné rozhodnutia a slobodne žiť autentický život - ako líder, expert, manželský partner alebo rodič.

artboard%207%20copy@150x

Vyše 500 absolventov

8-klub-koucov

Klub koučov

11-nominacia-na-knihu-roka

Nominácia na knihu roka

12-seminar-zadarmo

Seminár zadarmo

9-pomahajuce-projekty

Pomáhajúce projekty

3-nas-pribeh

Náš príbeh

5-vycvik-vedieme-dve-spolu

Výcvik vedieme dve spolu

2-od-prihlasky-po-certifikat

Od prihlášky po certifikát

6-sprevadzanie-k-certifikacii

Sprevádzanie k certifikácií

4-prijemne-prostredie

Príjemné prostredie

10-referencie

Referencie

1-co-je-koucing

Čo je koučing

13-mame-viziu

Máme víziu