Kurzy koučingu

Kurz koučingu

Schopnosť viesť koučovací rozhovor a celý koučovací proces (sériu rozhovorov rozložených do polroka až roka) sa možno naučiť. Na to slúži kurz koučingu.

Pre koho je vhodný kurz koučingu?

Kurz koučingu je vhodný pre tých, ktorí k svoje poradenskej a mentorskej činnosti v biznise chcú pridať aj vedenie koučovacích rozhovorov, ktoré sa od mentorských a poradenských líšia v tom, že neposkytujú analýzu stavu ani odporúčania čo robiť alebo poučenia o tom, ako by to malo byť správne, ale zameriavajú sa na to, aby si koučovaný sám pre seba ujasnil, čo potrebuje riešiť a ako bude pre neho samého najlepšie postupovať. Kurz koučingu je tiež veľmi vhodný pre manažérov, ktorí chcú rozvíjať svoj koučovací manažérsky štýl a ktorí chcú k tým manažérskym zručnostiam, ktoré už majú chcú pridať aj schopnosť budovať vo svojich podriadených schopnosť uvedomovať si podstatné a preberať na seba zodpovednosť robiť rozhodnutia v rámci svojich kompetencií, ako aj realizovať tieto rozhodnutia. Terapeuti a iné pomáhajúce profesie môžu kurz koučingu použiť na rozvoj svojich schopností umožniť klientom hľadať zdroje osobnej sily a robiť rozhodnutia o vlastnom živote.

Čo vás naučí kurz koučingu?

Kurz koučingu vás naučí viesť koučovací rozhovor podľa špecifických kompetencií, ktoré takýto rozhovor charakterizujú. Je to predovšetkým schopnosť byť plne prítomný v danej chvíli a vnímať čo klient hovorí svojimi slovami ako aj svojim telom a inými výrazovými prostriedkami. Schopnosť počúvať nielen obsah, ale aj životnú náladu klienta, to čo hovorí, ako to hovorí a aj čomu sa vyhýba alebo o čom nehovorí. Kurz koučingu neučí „životné múdrosti“ alebo akademické koncepty, ktoré by mal kouč koučovanému odovzdať, naopak, kurz koučingu učí, ako sa vzdať pokušenia koučovaného poučovať alebo mu ponúkať vlastné riešenia. Naopak, učí počúvať a byť úprimne zvedavý čo je vlastne klientova dilema, kde sú jeho zdroje sily a čo môže byť jeho vlastná, okamžite po malých krokoch realizovateľná cesta k tomu, aby sa mal lepšie. Kľúčovou koučovacou kompetenciou , ktorú vás kurz koučingu naučí, je schopnosť klásť také otázky, ktoré klienta prinútia formulovať vlastné stanoviská, potreby, hodnoty a ciele.

Novinky

Na tomto mieste uverejňujeme všetko čo máme nové - nápady, zážitky, blogy, otvorenie nového kurzu, foto z ukončenia kurzu, veci čo sa týkajú koučingu a aj čo sa netýkajú - skrátka čím práve žijeme

Práca s vnútornými bariérami

Máme za sebou dvojdňovú prácu s bariérami - modul pre pokročilých koučov. 

Praktikovali sme techniky NLP v koučovacej praxi, techniky na prácu s emóciami,a pracovali s vnútornými prekážkami keď slovne nejde vyjadriť čo sa deje vnútri človeka...veľa kinestetickej práce, práca s vnútornými obrazmi a zdieľanie...a ešte stále sa nám darí byť aj na čerstvom vzduchu:)

A tu sme niektorých našich koučov zachytili pri odchode:)


Príbehy z koučovacej školy

Prinášame vám príbehy našich absolventov zo života...

Tento dnešný prináša MUDr. Martin Minarovič, Country Director, Czech Republic

Ďakujeme Martin, že si zdieľal s nami kúsok svojej práce a želáme veľa šťastia 🍀

-------------------------------------------------

Asi všetci poznáme a niektorí použivate tzv. SWOT analýzu – strength, weaknesses, opportunities and threats.

Ak nie celú analýzu, tak aspoň jej časť – aké máme silné stránky, tie poďme rozvíjať a aké máme slabé stránky – tie budeme zlepšovať.

Vyzera to vsetko spravne? Ono aj je, ale nie tak uplne.

Už niekoľko rokov mam tu česť byť lídrom (chairman) asociácie inovatívnych farmaceutických spoločností.

Kazdoročne, zvyčajne počas leta, sa spolu s vedením asociácie zamýšľame nad stratégiou na najbližších niekoľko rokov.

A zvyčajne sme použili to klasické – v čom budeme seba a prostredie zlepsovať, kde mame slabé stránky.


Toto leto to bolo trochu inak:

A namiesto silných a slabých stránok sme požili škálu...

Kde sa momentálne nachádzame, na stupnici 1-10, ako si stojíme s našim hlavným cieľom – dostupnosti inovatívnych liečiv? 

Čo znamená, že 1 – takmer nikde, dostupnosť je mizerná a 10 – dostupnosť je výborná, takmer na úrovni Nemecka, kde je najlepšia dostupnosť v Európe...Odpovede kolegov boli v rozmedzí 4 az 8...

Ďalšia otázka pre každého kolegu bola  – čo je dobré, čo nám funguje, čo je za tým, že hodnotenie nie je “1”.


Ako pracuje koučing/kouč

Radi kreslíme:) Tak sme si nakreslili "koučing" :)

Namiesto slov prinášame dnes zopár obrázkov :)

Link na krátke video: https://youtu.be/zSJ4mGUDkcQ

 🙋D+Z 💁

Čomu veríme

Veríme, že koučovanie, tak ako ho učíme my, pomáha ľudom nájsť vlastnú silu, vedome robiť vlastné rozhodnutia a slobodne žiť autentický život - ako líder, expert, manželský partner alebo rodič.

artboard%207%20copy@150x

Vyše 500 absolventov

8-klub-koucov

Klub koučov

11-nominacia-na-knihu-roka

Nominácia na knihu roka

12-seminar-zadarmo

Seminár zadarmo

9-pomahajuce-projekty

Pomáhajúce projekty

3-nas-pribeh

Náš príbeh

5-vycvik-vedieme-dve-spolu

Výcvik vedieme dve spolu

2-od-prihlasky-po-certifikat

Od prihlášky po certifikát

6-sprevadzanie-k-certifikacii

Sprevádzanie k certifikácií

4-prijemne-prostredie

Príjemné prostredie

10-referencie

Referencie

1-co-je-koucing

Čo je koučing

13-mame-viziu

Máme víziu