Kurzy koučingu

Kurz koučingu

Schopnosť viesť koučovací rozhovor a celý koučovací proces (sériu rozhovorov rozložených do polroka až roka) sa možno naučiť. Na to slúži kurz koučingu.

Pre koho je vhodný kurz koučingu?

Kurz koučingu je vhodný pre tých, ktorí k svoje poradenskej a mentorskej činnosti v biznise chcú pridať aj vedenie koučovacích rozhovorov, ktoré sa od mentorských a poradenských líšia v tom, že neposkytujú analýzu stavu ani odporúčania čo robiť alebo poučenia o tom, ako by to malo byť správne, ale zameriavajú sa na to, aby si koučovaný sám pre seba ujasnil, čo potrebuje riešiť a ako bude pre neho samého najlepšie postupovať. Kurz koučingu je tiež veľmi vhodný pre manažérov, ktorí chcú rozvíjať svoj koučovací manažérsky štýl a ktorí chcú k tým manažérskym zručnostiam, ktoré už majú chcú pridať aj schopnosť budovať vo svojich podriadených schopnosť uvedomovať si podstatné a preberať na seba zodpovednosť robiť rozhodnutia v rámci svojich kompetencií, ako aj realizovať tieto rozhodnutia. Terapeuti a iné pomáhajúce profesie môžu kurz koučingu použiť na rozvoj svojich schopností umožniť klientom hľadať zdroje osobnej sily a robiť rozhodnutia o vlastnom živote.

Čo vás naučí kurz koučingu?

Kurz koučingu vás naučí viesť koučovací rozhovor podľa špecifických kompetencií, ktoré takýto rozhovor charakterizujú. Je to predovšetkým schopnosť byť plne prítomný v danej chvíli a vnímať čo klient hovorí svojimi slovami ako aj svojim telom a inými výrazovými prostriedkami. Schopnosť počúvať nielen obsah, ale aj životnú náladu klienta, to čo hovorí, ako to hovorí a aj čomu sa vyhýba alebo o čom nehovorí. Kurz koučingu neučí „životné múdrosti“ alebo akademické koncepty, ktoré by mal kouč koučovanému odovzdať, naopak, kurz koučingu učí, ako sa vzdať pokušenia koučovaného poučovať alebo mu ponúkať vlastné riešenia. Naopak, učí počúvať a byť úprimne zvedavý čo je vlastne klientova dilema, kde sú jeho zdroje sily a čo môže byť jeho vlastná, okamžite po malých krokoch realizovateľná cesta k tomu, aby sa mal lepšie. Kľúčovou koučovacou kompetenciou , ktorú vás kurz koučingu naučí, je schopnosť klásť také otázky, ktoré klienta prinútia formulovať vlastné stanoviská, potreby, hodnoty a ciele.

Novinky

Na tomto mieste uverejňujeme všetko čo máme nové - nápady, zážitky, blogy, otvorenie nového kurzu, foto z ukončenia kurzu, veci čo sa týkajú koučingu a aj čo sa netýkajú - skrátka čím práve žijeme

Koučing v praxi manažéra

Poznáte tie hodnotiace rozhovory z minulosti s nadriadenými, kedy sú na vás smerované otázky typu: „Ako hodnotíte vami dosiahnuté výsledky? Kde vidíte svoje rezervy? V čom sa chcete zlepšiť a rozvíjať?“, proste sebahodnotenie s nadriadeným v priamom prenose. Mnohým prebehne v hlave myšlienka o nevyhnutnom prežití tejto povinnej jazdy, lebo vo finále z toho osoh a pridaná hodnota zo strany nadriadeného nebude.

Teraz ako manažér uvažujem takto: A čo tak byť „challenging“  (ako sa hovorí v korporátnom svete) v tomto rozhovore? Mne sa napríklad osvedčilo kladenie niektorých koučovacích otázok: „ Čo konkrétne odo mňa očakávaš pri svojom rozvoji? Čo bude pre teba znakom, že si sa posunul/a v tejto oblasti?“ ...Tieto otázky sú napomocné pre obe strany, aby sme sa vyhli frázovým odpovediam a tvorbe mylných interpretácií odpovedí...takto vo svojej manažérskej práci využíva koučing dnes už úplne automaticky manažérka v medzinárodnej korporácii a absolventka výcviku Biznis koučingu Adriana R.S.

Budeme veľmi radi, ak sa podelíte so svojimi skúsenosťami z praxe...

V akých situáciách vy, ako manažéri využívate namiesto rád či príkazov koučovacie otázky, intervencie, prístup?...

Aké situácie v práci riešite s ľuďmi v tíme a zišlo by sa vám niekoľko rád, tipov...

Ďakujeme že ste nám vyzdieľali pohľady z vašej praxe...👩👩👦👦👩👧

Inšpirácia na čítanie

Ak vás zaujímajú spôsoby ako sprevádzať ľudí pri riešení ich osobných či pracovných dilem, ako im pomôcť premýšľať o riešeniach, skúste knihu "Koučovanie podľa pyramídy".

Kniha je pre ľudí z praxe, ktorí hľadajú zrozumiteľný a jasný návod, o ktorý sa môžu oprieť vo svojich prvých mesiacoch/rokoch vedenia koučovacích rozhovorov. Nesnažíme sa pokryť celú problematiku koučovania a ukázať jej hĺbku, sústreďujeme sa skôr na to, čo môže pomôcť, čo najširšiemu okruhu ľudí osvojiť si osobitosť vedenia transformačných rozhovorov, aby ich manažéri mohli viesť so svojimi zamestnancami, rodičia so svojimi deťmi a kolegovia s kolegami. Aby sa tento nástroj stal dostupným pre čo najviac ľudí bez obáv, že je to veľmi náročné zvládnuť bežnému človeku...aby sa ľudia odvážili...veď zručnosti a majstrovstvo sa budujú praxou...tak ako životné skúsenosti získavame životom, tak koučovacie zručnosti získavame koučovaním... 

Kniha je postavená ako manuál, je jasne členená, ponúka nástroje a príklady, ktorépomôžu rozvinúť nielen zručnosti, ale aj špecifický prístup k svetu a k človeku. 

Nájdete vo všetkých kníhkupectvách aj v e-shope na internete, a aj ako E-book.

Tu je krátke video o tom, čo je transformačný koučing:

https://www.youtube.com/watch?v=s0KO55rWxwY

Koučing v práci manažéra

Pozor! Tento kurz môže zmeniť vaše myslenie.
Za pol roka sa naučíte koučovať na svetovej úrovni. Máme takmer 800 spokojných absolventov. Manažérov, z toho veľkú skupinu HR manažérov, profi koučov, lektorov, trénerov, športovcov, podnikateľov, terapeutov, psychológov, právnikov, lekárov, umelcov...

Pre HR manažéra výborný nástroj ako pomáhať manažérom či špecialistom vo firme, organizácii.

Naučíte sa skutočne koučovať pracovné aj životné témy.
Kurz zameraný na prax. Žiadne nudné prednášky.

Referencie - video tu, dole zrolujte stránku:


Čomu veríme

Veríme, že koučovanie, tak ako ho učíme my, pomáha ľudom nájsť vlastnú silu, vedome robiť vlastné rozhodnutia a slobodne žiť autentický život - ako líder, expert, manželský partner alebo rodič.

artboard%207%20copy@150x

Vyše 500 absolventov

8-klub-koucov

Klub koučov

11-nominacia-na-knihu-roka

Nominácia na knihu roka

12-seminar-zadarmo

Seminár zadarmo

9-pomahajuce-projekty

Pomáhajúce projekty

3-nas-pribeh

Náš príbeh

5-vycvik-vedieme-dve-spolu

Výcvik vedieme dve spolu

2-od-prihlasky-po-certifikat

Od prihlášky po certifikát

6-sprevadzanie-k-certifikacii

Sprevádzanie k certifikácií

4-prijemne-prostredie

Príjemné prostredie

10-referencie

Referencie

1-co-je-koucing

Čo je koučing

13-mame-viziu

Máme víziu