motivácia

Motivácia je vlastne to, kvôli čomu sa oplatí namáhať. Čo má pre vás takú hodnotu aby ste...(dosaďte si hocičo, čo vyžaduje námahu: urobili ten ťažký rozhovor s kamarátkou, manželom alebo šéfom, začali cvičiť, schudli, prijali tú náročnú pracovnú pozíciu, založili si vlastnú firmu...)? Niekedy vieme úplne presne a vtedy nemáme problém s motiváciou. Inokedy sa nám zdá, že vieme kvôli čomu a aj tak nekonáme. Napríklad „nemáme čas“. Ale ako hovorí staré známe klišé: život je otázkou priorít. Ak na niečo nemáme čas, znamená to, že ten čas venujeme niečomu inému, čo je pre nás dôležitejšie.

Motivácia a rozpor medzi tým čo je dôležité pre mňa a čo sa odo mňa očakáva

Keď niečo chcete a stále „nemáte čas“ sa do toho pustiť, je dobré navštíviť kouča. Kouč vám položí pár otázok, ktoré vám alebo pomôžu „nájsť čas“ alebo vám pomôžu uvedomiť si, že to, čo chcete je menej dôležité ako to, čo práve robíte a nie ste ani lenivý, ani neschopný, ale ste dali prednosť iným veciam.

Občas si totiž  myslíme, že „by sme mali“ (schudnúť, mať väčší dom, postupovať v kariére a pod.). Ale v skutočnosti to až tak nechceme, nie je to náš vlastný cieľ ani skutočná túžba (= chýba nám skutočná motivácia). Možno sa chcete venovať rodine a od práce očakávate, že je to niečo, čo vám poskytuje financie na prežite  a vaša sebarealizácia je inde. Ale máte pocit, že by ste mali postupovať v kariére, lebo sa to od vás očakáva. Práve vtedy nám chýba motivácia – keď ide o ciele, ktoré nie sú skutočne naše. Je to niečo „ čo sa má“, čo očakáva spoločnosť alebo rodičia alebo partner. Ale niekedy si nevšimneme, že to nie sú naše skutočné ciele a myslíme si, že sme leniví, nešikovní, neschopní... ale vlastne len nemáme  skutočnú motiváciu, skutočné vlastné chcenie a vlastný dôvod aby sme vynaložili námahu.

Koučovacia práca a motivácia

Transformačný kouč, pred tým, ako by s vami urobil plán, ako sa pustíte do veci, ktorú dlho plánujete a dlho odkladáte,  predovšetkým preskúma aké sú vaše skutočné hodnoty a motivácia konať, dosiahnuť svoj cieľ. Ak na základe jeho otázok zistíte, že vlastne nechcete, čo ste si mysleli, že chcete, máte príležitosť sformulovať si svoje skutočné ciele, ktoré sa opierajú o vašu skutočnú motiváciu.  Schopnosť viesť takýto rozhovor môžete získať aj vy na výcviku v koučovaní.

Novinky

Na tomto mieste uverejňujeme všetko čo máme nové - nápady, zážitky, blogy, otvorenie nového kurzu, foto z ukončenia kurzu, veci čo sa týkajú koučingu a aj čo sa netýkajú - skrátka čím práve žijeme

Práca s vnútornými bariérami

Máme za sebou dvojdňovú prácu s bariérami - modul pre pokročilých koučov. 

Praktikovali sme techniky NLP v koučovacej praxi, techniky na prácu s emóciami,a pracovali s vnútornými prekážkami keď slovne nejde vyjadriť čo sa deje vnútri človeka...veľa kinestetickej práce, práca s vnútornými obrazmi a zdieľanie...a ešte stále sa nám darí byť aj na čerstvom vzduchu:)

A tu sme niektorých našich koučov zachytili pri odchode:)


Príbehy z koučovacej školy

Prinášame vám príbehy našich absolventov zo života...

Tento dnešný prináša MUDr. Martin Minarovič, Country Director, Czech Republic

Ďakujeme Martin, že si zdieľal s nami kúsok svojej práce a želáme veľa šťastia 🍀

-------------------------------------------------

Asi všetci poznáme a niektorí použivate tzv. SWOT analýzu – strength, weaknesses, opportunities and threats.

Ak nie celú analýzu, tak aspoň jej časť – aké máme silné stránky, tie poďme rozvíjať a aké máme slabé stránky – tie budeme zlepšovať.

Vyzera to vsetko spravne? Ono aj je, ale nie tak uplne.

Už niekoľko rokov mam tu česť byť lídrom (chairman) asociácie inovatívnych farmaceutických spoločností.

Kazdoročne, zvyčajne počas leta, sa spolu s vedením asociácie zamýšľame nad stratégiou na najbližších niekoľko rokov.

A zvyčajne sme použili to klasické – v čom budeme seba a prostredie zlepsovať, kde mame slabé stránky.


Toto leto to bolo trochu inak:

A namiesto silných a slabých stránok sme požili škálu...

Kde sa momentálne nachádzame, na stupnici 1-10, ako si stojíme s našim hlavným cieľom – dostupnosti inovatívnych liečiv? 

Čo znamená, že 1 – takmer nikde, dostupnosť je mizerná a 10 – dostupnosť je výborná, takmer na úrovni Nemecka, kde je najlepšia dostupnosť v Európe...Odpovede kolegov boli v rozmedzí 4 az 8...

Ďalšia otázka pre každého kolegu bola  – čo je dobré, čo nám funguje, čo je za tým, že hodnotenie nie je “1”.


Ako pracuje koučing/kouč

Radi kreslíme:) Tak sme si nakreslili "koučing" :)

Namiesto slov prinášame dnes zopár obrázkov :)

Link na krátke video: https://youtu.be/zSJ4mGUDkcQ

 🙋D+Z 💁

Čomu veríme

Veríme, že koučovanie, tak ako ho učíme my, pomáha ľudom nájsť vlastnú silu, vedome robiť vlastné rozhodnutia a slobodne žiť autentický život - ako líder, expert, manželský partner alebo rodič.

artboard%207%20copy@150x

Vyše 500 absolventov

8-klub-koucov

Klub koučov

11-nominacia-na-knihu-roka

Nominácia na knihu roka

12-seminar-zadarmo

Seminár zadarmo

9-pomahajuce-projekty

Pomáhajúce projekty

3-nas-pribeh

Náš príbeh

5-vycvik-vedieme-dve-spolu

Výcvik vedieme dve spolu

2-od-prihlasky-po-certifikat

Od prihlášky po certifikát

6-sprevadzanie-k-certifikacii

Sprevádzanie k certifikácií

4-prijemne-prostredie

Príjemné prostredie

10-referencie

Referencie

1-co-je-koucing

Čo je koučing

13-mame-viziu

Máme víziu