Marec mesiac knihy a naše odporúčania

26. 3. 2021

veľmi stručne o knihe a smere Logoterapia: V.E.Frankl (neurológ, psychológ a psychiater) založil psychoterapeutickú školu - logoterapiu, ktorú inšpirovala kontinentálna filozofia, najmä existencializmus, fenomenológia, filozofická antropológia a pod. Logoterapia verí, že rôzne skúsenosti pomáhajú človeku nájsť zmysel života, učia ho o sebe, o druhých a o svete, v ktorom žije. Každá ľudská bytosť má svoje vlastné skúsenosti, myšlienky, zážitky, prežívania, ktoré utvárajú z človeka to, kým je..Frankl sa okrem iného vo svojom prístupe zaoberá ľudským svedomím a voľbami ktoré s ním súvisia.

K morálnemu správaniu nevedie človeka žiaden pud (človeka nemožno redukovať na objekt vlastných pudových a mocenských potrieb), ale si ho dobrovoľne vyberá. Tak prestáva byť len obeťou vonkajších okolností či vlastných vnútorných mechanizmov a smeruje k duchovne aj emocionálne slobodnému prežívaniu a zodpovednému zaobchádzaniu so sebou samým a s okolitým svetom. Tým vyjadruje pravú vôľu k zmyslu, ktorá je výsledkom jeho slobodných rozhodnutí. Zmysel ako taký nie je možné v danej situácii aktívne vytvoriť, on je tam už prítomný...treba ho iba objaviť. Hľadanie zmyslu života je hlavnou zodpovednosťou každého človeka.

Toto svoje "učenie a teóriu" Frankl pozoroval a dotváral počas svojho pobytu v koncentračnom tábore, kde na základe toho vznikla jeho vynikajúca kniha "A napriek všetkému povedať životu áno" (preložené) V tejto maličkej emotívnej knihe, ktorá sa hneď po vydaní stala bestsellerom, popisuje, ako človek vystupuje z limitovaných podmienok tela a psychiky a odovzdáva sa niečomu vyššiemu, aby tak mohol žiť naplnený život. Keď sa vzťahuje k niečomu čo ho presahuje, čo presahuje momentálne podmienky, v ktorých sa nachádza, je viera v niečo vyššie viera v zmysel a pod. niečo, čo mu pomáha prežiť...vtedy u neho nevzniká tzv. existenciálne vákuum/psychologické prázdno, a umožňuje mu to prežiť aj veľmi veľké utrpenie...

naše odporúčanie: všetky Franklove knihy stoja za to ... 

(vo výcviku sa prakticky a jemne dotýkame Franklových konštruktov a východísk )

Novinky

Na tomto mieste uverejňujeme všetko čo máme nové - nápady, zážitky, blogy, otvorenie nového kurzu, foto z ukončenia kurzu, veci čo sa týkajú koučingu a aj čo sa netýkajú - skrátka čím práve žijeme

Hodnotenie vysokej dôveryhodnosti

Opäť sme dostali od Hospodárskych novín ocenenie ako vysoko dôveryhodná firma, vychádzajúce z štatistického prediktívneho modelu BIsnode, podľa ktorého spĺňame najprísnejšie ekonomické kritériá.

Tentokrát nám udelili "dve áčka" :)

Potešili sme sa tomu:)

👭

Práca s vnútornými bariérami

Máme za sebou dvojdňovú prácu s bariérami - modul pre pokročilých koučov. 

Praktikovali sme techniky NLP v koučovacej praxi, techniky na prácu s emóciami,a pracovali s vnútornými prekážkami keď slovne nejde vyjadriť čo sa deje vnútri človeka...veľa kinestetickej práce, práca s vnútornými obrazmi a zdieľanie...a ešte stále sa nám darí byť aj na čerstvom vzduchu:)

A tu sme niektorých našich koučov zachytili pri odchode:)


Príbehy z koučovacej školy

Prinášame vám príbehy našich absolventov zo života...

Tento dnešný prináša MUDr. Martin Minarovič, Country Director, Czech Republic

Ďakujeme Martin, že si zdieľal s nami kúsok svojej práce a želáme veľa šťastia 🍀

-------------------------------------------------

Asi všetci poznáme a niektorí použivate tzv. SWOT analýzu – strength, weaknesses, opportunities and threats.

Ak nie celú analýzu, tak aspoň jej časť – aké máme silné stránky, tie poďme rozvíjať a aké máme slabé stránky – tie budeme zlepšovať.

Vyzera to vsetko spravne? Ono aj je, ale nie tak uplne.

Už niekoľko rokov mam tu česť byť lídrom (chairman) asociácie inovatívnych farmaceutických spoločností.

Kazdoročne, zvyčajne počas leta, sa spolu s vedením asociácie zamýšľame nad stratégiou na najbližších niekoľko rokov.

A zvyčajne sme použili to klasické – v čom budeme seba a prostredie zlepsovať, kde mame slabé stránky.


Toto leto to bolo trochu inak:

A namiesto silných a slabých stránok sme požili škálu...

Kde sa momentálne nachádzame, na stupnici 1-10, ako si stojíme s našim hlavným cieľom – dostupnosti inovatívnych liečiv? 

Čo znamená, že 1 – takmer nikde, dostupnosť je mizerná a 10 – dostupnosť je výborná, takmer na úrovni Nemecka, kde je najlepšia dostupnosť v Európe...Odpovede kolegov boli v rozmedzí 4 az 8...

Ďalšia otázka pre každého kolegu bola  – čo je dobré, čo nám funguje, čo je za tým, že hodnotenie nie je “1”.


Čomu veríme

Veríme, že koučovanie, tak ako ho učíme my, pomáha ľudom nájsť vlastnú silu, vedome robiť vlastné rozhodnutia a slobodne žiť autentický život - ako líder, expert, manželský partner alebo rodič.

artboard%207%20copy@150x

Vyše 500 absolventov

8-klub-koucov

Klub koučov

11-nominacia-na-knihu-roka

Nominácia na knihu roka

12-seminar-zadarmo

Seminár zadarmo

9-pomahajuce-projekty

Pomáhajúce projekty

3-nas-pribeh

Náš príbeh

5-vycvik-vedieme-dve-spolu

Výcvik vedieme dve spolu

2-od-prihlasky-po-certifikat

Od prihlášky po certifikát

6-sprevadzanie-k-certifikacii

Sprevádzanie k certifikácií

4-prijemne-prostredie

Príjemné prostredie

10-referencie

Referencie

1-co-je-koucing

Čo je koučing

13-mame-viziu

Máme víziu