books

Naše knihy

Nominácia na najlepšiu knihu roka 2017 v kategórii Životný štýl         

BCC-Nominacia-kniha-roka-2017-Koucovanie-podla-pyramidy-001.jpg

Tí, ktorí ste ju čítali, môžete napísať recenziu tu:  Napísať recenziu TU


Koučovanie podľa pyramídy

Koučovacie karty

Skriptá k výcvikom

Emočné karty

book-image

Koučovanie podľa pyramídy

Jednoduchý návod ako viesť transformačný rozhovor v biznise aj v osobnom živote. Pre každého, kto pracuje s ľudmi.

Autorky: Zuzana Karpinská, Denisa Kmecová

Stiahnuť ukážku Objednať

Popis knihy

Vedenie transformačných rozhovorov je špecifický druh koučovania. Je to rozhovor, v ktorom pomáhame koučovanému uvedomiť si, na čom mu skutočne záleží. Keď sa dotkne toho, čo ho poháňa zvnútra, dostane človek silu. Začne meniť svoj život a svoju prácu tak, aby sa cítil vo svojom živote dobre.  Aj keď konanie môže byť stále náročné, nebude utrpením. Môžete sa naučiť koučovať a viesť transformačné rozhovory so svojimi zamestnancami, klientmi alebo deťmi. A svet okolo vás za bude meniť. Začnite touto knižkou.

Pre koho je kniha určená

Kouči a každý, kto sa chce naučiť koučovať. Manažéri, podnikatelia, tréneri, poradcovia, terapeuti, konzultanti a každý, kto pracuje s ľuďmi a potrebuje im pomôcť prijímať rozhodnutia a konať.  Je to vlastne prvá slovenská učebnica vedenia koučovacích rozhovorov.            

Fakty o knihe                              

Koučovanie podľa pyramídy je prvá slovenská publikácia o koučovaní, ktorá je napísaná ako učebnica a má tieto prvky:                           

  kniha vysvetľuje ako krok za krokom viesť koučovací rozhovor,
  špecifickou črtou knihy je metafora pyramídy, ktorú autorky vyvinuli ako pomôcku pre svojich študentov pri vedení rozhovorov,
  obsahuje 16 koučovacích nástrojov, ktoré koučovi v rozhovore pomáhajú klásť otázky,
  obsahuje stovky príkladov koučovacích otázok,
  koučovacie nástroje sú priradené k častým témam, ktoré klienti riešia, takže začínajúci kouči nájdu veľkú pomôcku v tom, ako sa pýtať pri jednotlivých druhoch problémov,
  príklady koučovacích rozhovorov sú na okraji komentované — je vysvetlené akú intervenciu kouč urobil a prečo,
  v knihe je množstvo skutočných príbehov, podľa ktorých čitateľ vidí, ako koučovanie mení životy a nie je to len teória,
  prináša prehľad požadovaných koučovacích zručností,
  v úvode vysvetľuje základné princípy koučovania a druhy koučovania,
  piata kapitola vysvetľuje ako viesť rýchly manažérsky koučing za 5 minút,
  štvrtá kapitola sa venuje tomu ako nakupovať a predávať koučovanie a ako overovať odbornosť kouča,
  knihu odporúčajú mnohí kouči a významní ľudia z biznisu,
  knihu odporúča International Coach Federation, Slovak Chapter — združenie profesionálnych koučov,
  v knihe nájdete komentovaný zoznam literatúry vhodnej pre začínajúcich aj pokročilých koučov,
  kniha je bohato ilustrovaná — dôležité vysvetlenia sú graficky znázornené,
  na okrajoch knihy sú zopakované najdôležitejšie myšlienky,
  cez QR kódy si čitateľ môže stiahnuť koučovacie nástroje z webu, nájsť zoznamy certifikovaných koučov a link na etický kódex kouča,
  kniha má 300 strán, je veľmi prehľadná, zrozumiteľná, jasne štruktúrovaná,
  kniha má vynikajúcu grafickú úpravu v dvoch farbách a ľahko sa číta,
  obsah knihy je veľmi podrobný a umožňuje rýchle a cielené vyhľadávanie.                  

koucovanie-s-obrazkovymi-kartami-obalka

Koučovanie s obrázkovÝmi kartami

Obrázkové koučovacie karty sú nástrojom, ktorý môžete  využiť pri rozhovoroch s jednotlivcami aj pri práci s tímami.  Ocenia ich kouči, terapeuti aj tréneri.

Autorky: Zuzana Karpinská, Denisa Kmecová

Stiahnuť ukážku Objednať

Balenie obsahuje 100 obojstranne laminovaných kariet (keď ich oblejete, stačí utrieť, nepoužívajte v bazéne) s fotografiami na rôzne témy v rozsiahlom spektre nálad. Okrem kariet je v balení stručná knižka popisujúca ako s kartami pracovať v koučovacom rozhovore s jednotlivcami aj s tímami, obsahujúca príklady otázok, ktoré je možné použiť v jednotlivých štádiách rozhovoru alebo na najčastejšie témy.

Koučovacie karty sú nástrojom, ktorý pomocou techniky projekcie uľahčuje prístup klienta k jeho vnútornému prežívaniu a umožňuje mu externalizovať jeho vnútorné obrazy a narábať s nimi. Je veľmi účinným nástrojom aj pri práci so skupinou či pracovným tímom, kde je možné efektívne využiť dynamiku skupiny a skupinové zdroje.  


Koučovacie obrázkové karty je možné využiť v rôznych situáciách a fázach rozhovoru s tímom či jednotlivcom, napríklad pri nadväzovaní kontaktu, definovaní cieľa či sna, hľadaní zdrojov, pri tímovej spolupráci, v kariérovom koučingu či poradenstve, v terapeutických rozhovoroch alebo na tréningoch.

Karty pomáhajú identifikovať emócie človeka hravou formou a človek sa pri tom cíti úplne bezpečne. Takže sú užitočnym nástrojom napríklad aj pri „zaseknutom klientovi“, alebo veľmi introvertnom človeku, ktorýnie je ochotný zdieľať obsah svojho prežívania. Je to výbornýnástroj pre vizualizáciu predstáv a spomienok.
Práca s kartami rešpektuje hranice človeka a dáva súčasne dostatok slobody k sebavyjadreniu. S kartami je možné pracovať aj bez slov, čo pre človeka vytvára bezpečné prostredie.

obrázkové karty

skripta-biznis-koucing-vycvik-obalka

Skriptá k výcvikom

Naše výcviky nekopírujú naše knihy a ku každému sú pripravené samostatné skriptá s vysvetleniami, cvičeniami a popisom techník. Kratšie  skriptá / pracovné manuály sú pripravené aj ku všetkým kurzom pre pokročilých. Skriptá sú len pre účastníkov kurzov, nedajú sa kúpiť samostatne.

Autorky: Zuzana Karpinská, Denisa Kmecová


Ukážky skríptskripta

emacne-karty_kmecova-karpinska_krabicka-titulka

Emočné karty

Emočné karty sú nástrojom, ktorý môžete  využiť pri rozhovoroch s emocionálne nabitými témami Ocenia ich kouči, terapeuti, rodičia aj tréneri.

Autorky:  Denisa Kmecová, Zuzana Karpinská

Stiahnuť ukážku Objednať

Obrázkové koučovacie karty sú nástrojom, ktorý môžete  využiť pri  koučovacích alebo terapeutických rozhovoroch s jednotlivcami aj pri trénerskej práci s tímami.  Ocenia ich kouči, terapeuti,  tréneri a rodičia s deťmi.

Balenie obsahuje 50 umelecky kreslených, obojstranne laminovaných kariet (keď ich oblejete, stačí utrieť, nepoužívajte v bazéne) vo veľkosti A6. Ku kartám je pripojený manuál na použitie. Má tri časti:_prvá popisuje karty, druhá je návodom ako s nimi pracovať pre koučov a tretia návod pre širokú verejnosť.

Emočné karty sú efektívny nástroj, ktorý pomocou projektívnej techniky uľahčuje prístup človeka k vlastným vnútorným prežívaniam.

 

Novinky

Na tomto mieste uverejňujeme všetko čo máme nové - nápady, zážitky, blogy, otvorenie nového kurzu, foto z ukončenia kurzu, veci čo sa týkajú koučingu a aj čo sa netýkajú - skrátka čím práve žijeme

Vďačnosť za to že ste s nami

Minulý rok nám priniesol veľa nových a aj náročných situácií, ktorým sme potrebovali čeliť, nachádzať nové riešenia. Naučili sme sa nové veci, získali po dlhej dobe kopec času aj na seba a nazreli na veci z nových perspektív....

A čo je najdôležitejšie, že ste vy, naši obchodní partneri/klienti/kolegovia zostali s nami...niektorí ste s nami prešli na online prácu a niektorí ste počkali na osobný kontakt...veľmi si to vážime...lebo bez vás by to nebolo možné...🙋💁

a tu sú dôležité (prvé) okamihy našej školy: https://www.youtube.com/watch?v=n31hSfGXolE

Diskusia na tému Koučing v práci HR manažéra

Manažéri riešia v práci celú kopu situácií a problémov, na ktoré neexistujú jednoznačné návody a preto im zaberajú hodne času. Napríklad "mám podriadeného ktorý je demotivovaný neustálymi zmenami vo firme, a mňa už unavuje ho stále motivovať"..."potrebujem si pýtať od šéfa zvýšenie platu, robím prácu aj za kolegu ktorý dal výpoveď a rok nevieme nájsť náhradu"..."človek z môjho tímu je veľký talent a ja nemám šancu mu pridať odmeny"..."tím je po korona situácii nejaký odpojený, každý je iba sám pre seba, už to akoby nebol ani tím"...a podobne...Je vám to známe? Každý v biznise kto riadi tím sa stretáva s podobnými situáciami... A za kým ísť? Ako prvé idú manažéri na HR. A HR manažér či špecialista poradí, pomôže, vymyslí...a niekedy dochádza inšpirácia, veď tie situácie sú také špecifické a je ich toľko...Ako sa s tým vysporiadať? Jednou z možností sú koučovacie otázky, kde sa zmapuje situácia a manažér si pomocou nich urobí viac jasno v tom čo potrebuje a aké sú možnosti v jeho situácii...Koučing sa v práci HR manažéra už v dnešnej dobe stáva samozrejmosťou, lebo mu uľahčuje riešenie pracovných dilem, ktoré sa na neho valia v práci...neunaví sa pritom tak a zároveň pomáha...

O týchto témach sme sa rozprávali za "kulatým stolom" ktorý sme moderovali na online Konferencii psychológie práce a organizácie 2021v Olomouci teraz v máji. https://ppao.upol.cz/program/

o výcviku tu:https://www.koucovaciaskola.sk/kurz-biznis-koucing

Výcvik v koučovaní pracovných tímov a skupín

Veľa tímov emocionálny reštart a možno sa vám hodia nejaké nástroje ako otvárať diskusiu na dôležité či zamlčané témy. Alebo  umožniť tímu znovu sformulovať hodnoty, ktoré ho držia pokope, vyhodnotiť, čo ho aj po dlhom období home office spája.
V mnohých firmách tiež prichádza k prehodnocovaniu vízií a cieľov alebo je potrebné pozbierať nové nápady.
teraz potrebuje Koučovanie tímov sa riadi tou istou základnou paradigmou ako koučovanie jednotlivcov - umožniť tímu, aby si sám sformuloval, kam chce ísť, aké hodnoty mu dodajú silu a čo budú základné kroky, ktoré teraz potrebuje urobiť. Alebo, ak firma tímu cieľ určila, čo je pre tento tím spôsob, ako za ním ísť s minimom konfliktov a "vyčisteným vzduchom". Rozdiel je v tom že pracujeme s celým tímom naraz ako s jednou entitou, a oproti individuálnemu koučingu pracujeme pri tímovej práci s dynamikou skupiny a súčasne jednotlivcami, tak aby vznikali nové inšpirácie zo zdieľania a vytvárali tak synergický efekt.
Na tomto výcviku sa už neučíme klásť otázky, ale pracujeme na štruktúre tímového stretnutia za určitým cieľom - iná štruktúra je vhodná keď hľadáme víziu a iná keď riešime emocionálne dusno - a ako sa v tejto štruktúre pohybovať tak, aby sme dosiahli zámer stretnutia a zároveň poskytnúť jednotlivým členom priestor byť vypočutý, vyjadriť sa, dospieť k dohode a spoluprebrať zodpovednosť za stav vecí budúcich..

Čomu veríme

Veríme, že koučovanie, tak ako ho učíme my, pomáha ľudom nájsť vlastnú silu, vedome robiť vlastné rozhodnutia a slobodne žiť autentický život - ako líder, expert, manželský partner alebo rodič.

artboard%207%20copy@150x

Vyše 500 absolventov

8-klub-koucov

Klub koučov

11-nominacia-na-knihu-roka

Nominácia na knihu roka

12-seminar-zadarmo

Seminár zadarmo

9-pomahajuce-projekty

Pomáhajúce projekty

3-nas-pribeh

Náš príbeh

5-vycvik-vedieme-dve-spolu

Výcvik vedieme dve spolu

2-od-prihlasky-po-certifikat

Od prihlášky po certifikát

6-sprevadzanie-k-certifikacii

Sprevádzanie k certifikácií

4-prijemne-prostredie

Príjemné prostredie

10-referencie

Referencie

1-co-je-koucing

Čo je koučing

13-mame-viziu

Máme víziu