O škole koučingu

  • ICF
  • ICF
  • ICF

My nie sme vzdelávacia firma, ktorá má aj tréning v koučovaní, my sme špecializovaná koučovacia škola, v ktorej vyučujú dve profesionálne certifikované koučky, ktoré svoju koučovaciu kvalifikáciu(PCC) získali medzi prvými koučami v SR, koučujú dlhé roky a prispeli k profesionalizácii koučovania na Slovensku. Vzdelávame nielen začiatočníkov, ale aj pokročilých (medzinárodne certifikovaných) koučov. Z našich radov pochádzajú mnohí ACC aj viacerí PCC kouči na Slovensku.

Prečo si vybrať našu školu

Sme prvá slovenská škola, ktorá získala medzinárodnú akreditáciu na 1. aj 2. úrovni, čo znamená že u nás možno urobiť skúšku z vedenia rozhovoru na ACC aj PCC úrovni certifikácie.  V slovenskom jazyku, bez potreby nahrávky prekladať a posielať do USA.  Historicky sme prvá slovenská inštitúcia, ktorá získala ACSTH certifikát od ICF (International Coaching Federation). Ako jediná škola v SR aj ČR realizujeme až 4 druhy ICF certifikovaných výcvikov. Výcvik v biznis koučingu, life koučingu, koučovaní tímov, systemický koučing výcvik.

V minulých rokoch sme mali udelenú akreditáciu Ministerstva školstva, aby sme vyšli v  ústrety  aj účastníkom, ktorí by hľadali financovanie cez úrad práce. V súčasnosti už existujú iné systémy akreditácie cez ICF a SAKO, ktoré sú uznané úradom práce ako kredibilné vzdelanie v koučovaní. Takže  pre tých, ktorí hľadajú  ministerstvom akreditovaný kurz je dôležitá informácia, že máme najvyššiu možnú ICF akreditáciu prvého aj druhého stupňa. 

Pozn: ICF je Medzinárodná federácia koučovania, ktorá nám udelila akreditáciu.

Máme základné aj pokročilé výcviky pre koučov. Ako jediná škola v SR máme k dispozícii 4 druhy výcvikov a tiež mentorskú polročnú prípravu na medzinárodnú certifikáciu. Výcviky vedú dve skúsené PCC koučky, ktoré získali stupeň certifikácie PCC medzi prvými koučami na Slovensku

Obidve sme mali pred viac ako 15 rokmi vplyv na vytváranie profesionálnej koučovacej kultúry na Slovensku vo svojich pozíciách Prezidentky ICF Slovak Chapter a Prezidentky SAKO (Slovenskej asociácie koučov). V Business Coaching College pokračujeme v utváraní rozvoja koučovacej profesie na Slovensku. 

Výcvik prebieha v našom vlastnom, plne vybavenom školiacom centre zameranom špeciálne na výcvik pre koučov a tréning koučovacích zručností pre manažérov, na Karloveskom ramene v Bratislave. Je to unikátne miesto 5 minút od centra Bratislavy a predsa na tichom mieste, s východom priamo do parku z našej terasy a aj priamym prístupom k Dunaju. Počas kurzu sa môžeme tešiť aj z pekného výhľadu na vody Dunaja.

Okrem výcviku poskytujeme kompletné sprevádzanie k medzinárodnej certifikácii na ACC/PCC level vrátane vykonania skúšky z vedenia rozhovoru na ACC alebo PCC úrovni.

Obidve sme ICF registrované mentorky koučovania, ICF assesorky a vedieme ďalšie vzdelávanie pre pokročilých koučov ICF schválené ako akceptované pre predlžovanie a obnovovanie certifikácií. Od roku 2018 máme ICF výcvik hodnotiteľov pri medzinárodných certifikáciách, takže vieme presne, čo potrebujete vedieť a  preukázať pri medzinárodnej certifikácii na ACC aj PCC leveloch.

Poskytujeme kompletné vzdelanie v koučovaní – naučíte sa ako koučovať jednotlivcov, skupiny aj tímy, môžete si vybrať nadstavbové moduly na hlbšiu prácu s klientom, ale aj na predlžovanie medzinárodnej certifikácie a mentoringové moduly pre pokročilých koučov .

Máme viac ako 1000 absolventov základného výcviku a 100% úspešnosť v získavaní medzinárodnej certifikácie tých, ktorí sa o ňu uchádzali.

Obidve sme skúsené koučky, máme 20 ročnú prax, koučujeme stredný a vyšší manažment na pracovné aj osobné témy.

Viedli sme a naďalej vedieme projekty zavádzania koučovacej kultúry vo firmách (oblasť IT, banky, výrobné spoločnosti, telekomunikácie, služby).

Dohromady máme viac ako 6 000 hodín uskutočneného koučovania a vyučovania koučovania a obidve sa venujeme koučovaniu a vyučovaniu viac ako 17 rokov.

Vyučujeme transformačný  koučing, ktorý pracuje s vnútornými motiváciami a zdrojmi koučovaného, takže výsledky koučovania a rozhodnutia koučovaného prinášajú udržateľnú zmenu. Viac o nálade výcviku sa môžete dozvedieť z krátkych dokumentárnych filmov v časti referencie.

Metóda koučovania, ktorú učíme je použiteľná na pracovné aj na životné témy. Výcviky sú postavené tak, aby boli zrozumiteľné tým študentom, ktorí potrebujú zážitok a učenie cez skúsenosť a aj tým, ktorý potrebujú jasnosť, štruktúru a zrozumiteľnosť.

Sme autorky knihy Koučovanie podľa pyramídy — je to prvá slovenská publikácia o koučovaní, ktorá je napísaná ako učebnica a International Coaching Federation, Slovak Chapter ju odporúča. Kniha bola preložená aj do anglického jazyka pod názvom Pyramid model coaching.

Nevedieme len školu, budujeme aj komunitu koučov: Pravidelne 4x do roka usporadúvame pre svojich študentov a absolventov Kluby koučov, kde sa ľudia môžu zoznámiť so širšou komunitou koučov a vytvárať spoločné projekty, koučovať sa vzájomne, zdieľať, nachádzať skupiny praktikantov alebo si len pestovať kamarátov s podobnými záujmami.

Organizujeme aj spoločensko-prospešné pomáhajúce projekty (napr.nemocnice, školstvo, tretí sektor), ktoré umožňujú absolventom získavať prax v koučovaní a prijímateľom koučovania z tretieho sektora zasa zažiť koučing, ktorý by im inak nebol finančne dostupný.

Naši študenti majú k dispozícii Študentskú zónu na našom webe, kde si môžu sťahovať dokumenty potrebné k medzinárodnej certifikácii a pomôcky k praxi kouča.

Hospodárske noviny nás v posledných rokoch opakovane zaradili do najvyššej kategórie dôveryhodnosti a vysoko exkluzívnej skupiny spoločností, ktoré spĺňajú najprísnejšie kritériá ekonomického hodnotenia. To je veľmi dobrá správa pre tých, ktorí chcú mať istotu, že aj keď platia vopred, investícia je bezpečná. Zobraziť certifikát.

Ľudia si nás vyberajú aj preto, lebo "U NÁS SA UČÍ S LÁSKOU ..." Ak chcete vedieť, čo o nás  a našich výcvikoch hovoria naši absolventi, kliknite sem:  referencie. 

Vízia a popis školy

Náš zámer: Budovať budúcnosť, v ktorej budeme chcieť žiť

Prelomová otázka, ktorú si kladú vizionári, vodcovia a kouči je: „Akú budúcnosť vytvárame tím, že robíme to, čo robíme?“ a „Akú budúcnosť si želáme?“ My v Business Coaching College učíme ľudí klásť klientom (a aj sebe samému) otázky tak, aby našli silu a odvahu žiť život podľa svojich vedomých rozhodnutí. Veríme, že biznis bude ľudskejší a svet lepší, keď ľudia budú preberať zodpovednosť za to, čo vytvárajú: vzťahy, projekty, firmy, rodiny.

Vízia: Koučovanie bude patriť medzi základné zručnosti

Zručnosť viesť transformačné koučovacie rozhovory bude raz patriť medzi základné znalosti, vyučované na školách a vo firmách. Ľudia budú vedieť viesť takého rozhovory tak, ako je teraz bežné, že vedia čítať a písať a prezentovať projekty.

Misia: Robíme kvalitné koučovanie dostupným na Slovensku.

Na Slovensku poskytujeme v slovenskom jazyku vyučovanie koučovania na svetovej úrovni za dostupnú cenu, ktorá je podstatne nižia ako vzdelanie takejto kvality v zahraničí.

Chcem získať viac informácií
Seminár o certifikáciách koučov v ICFZadarmo

Prihlásiť sa

Čomu veríme

Veríme, že koučovanie, tak ako ho učíme my, pomáha ľudom nájsť vlastnú silu, vedome robiť vlastné rozhodnutia a slobodne žiť autentický život - ako líder, expert, manželský partner alebo rodič.

Naši klienti

referencie-business-coaching-college-052
referencie-business-coaching-college-068
referencie-business-coaching-college-027
referencie-business-coaching-college-003
referencie-business-coaching-college-001
referencie-business-coaching-college-021
referencie-business-coaching-college-058
referencie-business-coaching-college-016
referencie-business-coaching-college-020
referencie-business-coaching-college-045
referencie-business-coaching-college-002
referencie-business-coaching-college-009
referencie-business-coaching-college-061
referencie-business-coaching-college-059
referencie-business-coaching-college-051
referencie-business-coaching-college-010
referencie-business-coaching-college-035
referencie-business-coaching-college-070
referencie-business-coaching-college-053
referencie-business-coaching-college-025
referencie-business-coaching-college-069
referencie-business-coaching-college-057
referencie-business-coaching-college-037
referencie-business-coaching-college-046
referencie-business-coaching-college-030
referencie-business-coaching-college-039
referencie-business-coaching-college-029
referencie-business-coaching-college-044
referencie-business-coaching-college-050
referencie-business-coaching-college-064
referencie-business-coaching-college-007
referencie-business-coaching-college-008
referencie-business-coaching-college-006
referencie-business-coaching-college-005
referencie-business-coaching-college-004
referencie-business-coaching-college-011
referencie-business-coaching-college-012
referencie-business-coaching-college-013
referencie-business-coaching-college-014
referencie-business-coaching-college-017
referencie-business-coaching-college-018
referencie-business-coaching-college-015
referencie-business-coaching-college-019
referencie-business-coaching-college-022
referencie-business-coaching-college-023
referencie-business-coaching-college-024
referencie-business-coaching-college-026
referencie-business-coaching-college-031
referencie-business-coaching-college-032
referencie-business-coaching-college-033
referencie-business-coaching-college-028
referencie-business-coaching-college-034
referencie-business-coaching-college-038
referencie-business-coaching-college-040
referencie-business-coaching-college-041
referencie-business-coaching-college-042
referencie-business-coaching-college-047
referencie-business-coaching-college-048
referencie-business-coaching-college-049
referencie-business-coaching-college-036
referencie-business-coaching-college-054
referencie-business-coaching-college-056
referencie-business-coaching-college-060
referencie-business-coaching-college-055
referencie-business-coaching-college-063
referencie-business-coaching-college-065
referencie-business-coaching-college-062
referencie-business-coaching-college-066
referencie-business-coaching-college-043
referencie-business-coaching-college-067
Zobraziť viac

Skôr ako začneme: nahliadnite do spracovania vašich osobných údajov

Súbory cookies používame najmä na anonymnú analýzu návštevnosti a vylepšovanie našich web stránok. Ak si nastavíte blokovanie zápisu cookies do vášho prehliadača, je možné, že web sa spomalí a niektoré jeho časti nemusia fungovať úplne korektne. Viac info k spracúvaniu cookies.