Učíme len koučing a učíme ho dobre
Prelomová otázka, ktorú si kladú vizionári, vodcovia a kouči je: „Akú budúcnosť vytvárame tím, že robíme to, čo robíme?“ a „Akú budúcnosť si želáme?“ My v Business Coaching College učíme ľudí klásť klientom (a aj sebe samému) otázky tak, aby našli silu a odvahu žiť život podľa svojich vedomých rozhodnutí. Veríme, že biznis bude ľudskejší a svet lepší, keď ľudia budú preberať zodpovednosť za to, čo vytvárajú: vzťahy, projekty, firmy, rodiny.
Zručnosť viesť transformačné koučovacie rozhovory bude raz patriť medzi základné znalosti, vyučované na školách a vo firmách. Ľudia budú vedieť viesť takého rozhovory tak, ako je teraz bežné, že vedia čítať a písať a prezentovať projekty.
Na Slovensku poskytujeme v slovenskom jazyku vyučovanie koučovania na svetovej úrovni za dostupnú cenu, ktorá je podstatne nižia ako vzdelanie takejto kvality v zahraničí.
Business Coaching College je prvou slovenskou školou, ktorá získala oprávnenie poskytovateľa ACSTH tréningov schválených ICF. V roku 2013 ju vytvorili dve koučky, ktoré takto inštitucionalizovali svoju dlhoročnú prax v koučovaní a vyučovaní koučovania.
Škola propaguje ICF štandard koučovania a vedie ICF certifikované tréningy v koučovaní, vedúce k získaniu medzinárodnej certifikácie kouča od ICF — International Coach Federation, najväčšej svetovej organizácie profesionálnych koučov, určujúcou štandardy profesie kouča vo svete.
Školu založili a vedú dve profesionálne certifikované koučky (PCC) a ICF registrované mentorky koučovania, Zuzana Karpinská, PhD., PCC a PhDr. Denisa Kmecová, PCC . Obidve mali vplyv na vytváranie profesionálnej koučovacej kultúry na Slovensku vo svojich pozíciách Prezidentky ICF Slovak Chapter a Prezidentky SAKO (Slovenskej asociácie koučov). Spoločne napísali knihu o koučovaní Koučovanie podľa pyramídy, ktorú odporúča ICF Slovak Chapter.
Business Coaching College pokračuje v ich práci rozvoja koučovacej profesie na Slovensku. Preto, okrem základných koučovacích výcvikov, usporiadava pre absolventov výcvikov ako aj pre širokú komunitu koučov a koučujúcich manažérov ďalšie vzdelávanie v koučovaní, vo forme kurzov pre pokročilých, vedie semináre a spoluorganizuje konferencie o koučovaní.
Pre ICF slovenskú pobočku už roky organizuje bezplatné semináre "Ako sa stať medzinárodne certifikovaným koučom", pre svojich absolventov škola organizuje Klub Koučov, ktorý sa stretáva každé tri mesiace a organizuje aj spoločensko-prospešné Pomáhajúce projekty, ktoré umožňujú absolventom získavať prax v koučovaní a prijímateľom koučovania z tretieho sektora zasa zažiť koučing, ktorý by im inak nebol dostupný.
Viac informácií nájdete aj v časti "Prečo si vybrať našu školu" a "Referencie a videá".
Na tomto mieste uverejňujeme všetko čo máme nové - nápady, zážitky, blogy, otvorenie nového kurzu, foto z ukončenia kurzu, veci čo sa týkajú koučingu a aj čo sa netýkajú - skrátka čím práve žijeme
Začiatkom februára opäť začíname náš najfrekventovanejší výcvik v BIznis koučingu - medzinárodne certifikovaný od ICF (medzinárodnej federácie kooučov). Vhodný pre manažérov a podnikateľov, ktorí teraz riešia kopec rôznych situácií, robia dôležité rozhodnutia, ale aj pre všetkých ktorí pracujú s ľuďmi - tréneri, kouči, terapeuti, právnici, lekári a samozrejme aj pre tých, ktorí pracujú sami na sebe a svojom vlastnom rozvoji. A tiež pre tých, ktorí stratili zamestnanie alebo sa zaoberajú myšlienkou, ako profesijne ďalej sa posunúť.
viac info: https://www.koucovaciaskola.sk/kurz-biznis-koucing
referencie o našom výcviku nájdete tu: https://www.koucovaciaskola.sk/o-skole/referencie
Ak chcete vedieť, čo treba k medzinárodnej certifikácii kouča v ICF - ste vítaní.
Rozsah: 2 hodiny Čas: 14.00 - 16.00
Pre koho je kurz určený: Seminár je otvorený pre všetkých záujemcov
Cena: zadarmo
Miesto konania: Školiace stredisko Business Coaching College, Karloveské rameno 6, Bratislava
alebo ONLINE (podľa situácie)
Čo sa naučíte: Vysvetlíme ICF definíciu koučovania, zmysel členstva a certifikácie v ICF, požiadavky, ktoré treba spĺňať na medzinárodný certifikát a aj postup ako to dosiahnuť.
Východisková paradigma pri koučovaní
Prvým predpokladom, ktorému veríme je, že každý z nás má v živote nejaký vplyv na akúkoľvek situáciu, v ktorej sa ocitne. Vždy máme možnosť voliť svoju reakciu na stav vecí, v ktorých sme.
Ďalším predpokladom je, že každý človek má potenciál ktorý možno ďalej rozvíjať a aj prirodzenú tendenciu k rastu.
Cieľom konkrétneho rozhovoru je zaoberať sa konkrétnym problémom alebo situáciou, ktorá koučovaného znepokojuje alebo trápi a nájsť najbližší, aspoň malý krok, ktorý mu môže pomôcť situáciu ovplyvniť k lepšiemu.
V koučovaní predpokladáme, že ľudia si skutočne môžu zvoliť, kam bude smerovať ich život...
No a výsledok koučovacieho rozhovoru sa deje v živote, a o to v koučovacom rozhovore ide. Aby klientovo konanie zodpovedalo jeho zámerom, hodnotám a cieľom. Aby vedel, čo naozaj chce dosiahnuť a v súlade s tým konal.
Aj v situáciách, keď sa nám zdá, že sme bezmocní, máme možnosť nájsť svoj priestor vplyvu a rozhodnúť sa. Ak máme vplyv, máme aj zodpovednosť. Uvedomenie a prijatie vlastnej zodpovednosti za svoj život, za situáciu v súkromnom alebo pracovnom vzťahu, v kariére a práci, býva v koučovaní prelomové. Vždy, keď prijmeme zodpovednosť, uvedomíme si aj svoju silu – už nie sme bezmocní. Oberá nás to o možnosť nadávať na iných (rodičov, manželského partnera, šéfa, kolegov, vládu atď.) a tiež nám to dáva možnosť uvedomiť si, že konať alebo nekonať, je vec nášho rozhodnutia a akt slobodnej vôle.
Vždy keď prijmeme zodpovednosť, uvedomíme si aj svoju silu...
Veríme, že koučovanie, tak ako ho učíme my, pomáha ľudom nájsť vlastnú silu, vedome robiť vlastné rozhodnutia a slobodne žiť autentický život - ako líder, expert, manželský partner alebo rodič.