Vízia a popis školy

Náš zámer: Budovať budúcnosť, v ktorej budeme chcieť žiť

Prelomová otázka, ktorú si kladú vizionári, vodcovia a kouči je: „Akú budúcnosť vytvárame tím, že robíme to, čo robíme?“ a „Akú budúcnosť si želáme?“ My v Business Coaching College učíme ľudí klásť klientom (a aj sebe samému) otázky tak, aby našli silu a odvahu žiť život podľa svojich vedomých rozhodnutí. Veríme, že biznis bude ľudskejší a svet lepší, keď ľudia budú preberať zodpovednosť za to, čo vytvárajú: vzťahy, projekty, firmy, rodiny.

Vízia: Koučovanie bude patriť medzi základné zručnosti

Zručnosť viesť transformačné koučovacie rozhovory bude raz patriť medzi základné znalosti, vyučované na školách a vo firmách. Ľudia budú vedieť viesť takého rozhovory tak, ako je teraz bežné, že vedia čítať a písať a prezentovať projekty.

Misia: Robíme kvalitné koučovanie dostupným na Slovensku.

Na Slovensku poskytujeme v slovenskom jazyku vyučovanie koučovania na svetovej úrovni za dostupnú cenu, ktorá je podstatne nižia ako vzdelanie takejto kvality v zahraničí.

Fakty o škole

Business Coaching College je prvou slovenskou školou, ktorá  získala oprávnenie poskytovateľa ACSTH tréningov schválených ICF. V roku 2013 ju  vytvorili dve koučky, ktoré takto inštitucionalizovali svoju dlhoročnú prax v koučovaní a vyučovaní koučovania.

Škola propaguje  ICF štandard koučovania a vedie ICF certifikované tréningy  v koučovaní,  vedúce k získaniu  medzinárodnej certifikácie kouča od ICF — International Coach Federation,  najväčšej svetovej organizácie profesionálnych koučov, určujúcou štandardy   profesie kouča vo svete.

Školu založili a vedú  dve profesionálne certifikované koučky  (PCC) a ICF registrované mentorky koučovania, Zuzana Karpinská, PhD., PCC a PhDr. Denisa Kmecová, PCC . Obidve mali  vplyv na vytváranie profesionálnej koučovacej kultúry na Slovensku vo svojich pozíciách Prezidentky ICF Slovak Chapter a Prezidentky SAKO (Slovenskej asociácie koučov). Spoločne napísali  knihu o koučovaní Koučovanie podľa pyramídy, ktorú odporúča ICF Slovak Chapter.

Business Coaching College pokračuje v ich práci rozvoja koučovacej profesie na Slovensku. Preto, okrem základných koučovacích výcvikov, usporiadava pre absolventov výcvikov ako aj pre širokú komunitu koučov  a koučujúcich manažérov ďalšie vzdelávanie v koučovaní, vo forme kurzov pre pokročilých,  vedie semináre a spoluorganizuje konferencie o koučovaní.

Pre svojich absolventov škola organizuje Klub Koučov, ktorý sa stretáva každé tri mesiace a organizuje aj spoločensko-prospešné Pomáhajúce projekty, ktoré umožňujú absolventom získavať prax v koučovaní a prijímateľom koučovania z tretieho sektora zasa zažiť koučing, ktorý by im inak nebol dostupný.

Viac informácií nájdete aj v časti "Prečo si vybrať našu školu" a "Referencie a videá".

certifikátcertifikát

Dostali sme opäť Certifikát hodnotenia dôveryhodnosti

Tak aj tento rok sme ako firma boli pri hodnotení dôveryhodnosti firiem na Slovensku ocenení certifikátom. Podľa vyjadrení agentúry, zaoberajúcej sa prieskumom fungovania firiem, výnosov, platenia daní a ďalších parametrov, nás v ratingu zaradili medzi TOP firmy na Slovensku. Tešíme sa z toho :)

Systemická práca s Anton de Kroon