Vízia a popis školy

Náš zámer: Budovať budúcnosť, v ktorej budeme chcieť žiť

Prelomová otázka, ktorú si kladú vizionári, vodcovia a kouči je: „Akú budúcnosť vytvárame tím, že robíme to, čo robíme?“ a „Akú budúcnosť si želáme?“ My v Business Coaching College učíme ľudí klásť klientom (a aj sebe samému) otázky tak, aby našli silu a odvahu žiť život podľa svojich vedomých rozhodnutí. Veríme, že biznis bude ľudskejší a svet lepší, keď ľudia budú preberať zodpovednosť za to, čo vytvárajú: vzťahy, projekty, firmy, rodiny.

Vízia: Koučovanie bude patriť medzi základné zručnosti

Zručnosť viesť transformačné koučovacie rozhovory bude raz patriť medzi základné znalosti, vyučované na školách a vo firmách. Ľudia budú vedieť viesť takého rozhovory tak, ako je teraz bežné, že vedia čítať a písať a prezentovať projekty.

Misia: Robíme kvalitné koučovanie dostupným na Slovensku.

Na Slovensku poskytujeme v slovenskom jazyku vyučovanie koučovania na svetovej úrovni za dostupnú cenu, ktorá je podstatne nižia ako vzdelanie takejto kvality v zahraničí.

Fakty o škole

Business Coaching College je prvou slovenskou školou, ktorá  získala oprávnenie poskytovateľa ACSTH tréningov schválených ICF. V roku 2013 ju  vytvorili dve koučky, ktoré takto inštitucionalizovali svoju dlhoročnú prax v koučovaní a vyučovaní koučovania.

Škola propaguje  ICF štandard koučovania a vedie ICF certifikované tréningy  v koučovaní,  vedúce k získaniu  medzinárodnej certifikácie kouča od ICF — International Coach Federation,  najväčšej svetovej organizácie profesionálnych koučov, určujúcou štandardy   profesie kouča vo svete.

Školu založili a vedú  dve profesionálne certifikované koučky  (PCC) a ICF registrované mentorky koučovania, Zuzana Karpinská, PhD., PCC a PhDr. Denisa Kmecová, PCC . Obidve mali  vplyv na vytváranie profesionálnej koučovacej kultúry na Slovensku vo svojich pozíciách Prezidentky ICF Slovak Chapter a Prezidentky SAKO (Slovenskej asociácie koučov). Spoločne napísali  knihu o koučovaní Koučovanie podľa pyramídy, ktorú odporúča ICF Slovak Chapter.

Business Coaching College pokračuje v ich práci rozvoja koučovacej profesie na Slovensku. Preto, okrem základných koučovacích výcvikov, usporiadava pre absolventov výcvikov ako aj pre širokú komunitu koučov  a koučujúcich manažérov ďalšie vzdelávanie v koučovaní, vo forme kurzov pre pokročilých,  vedie semináre a spoluorganizuje konferencie o koučovaní.

Pre svojich absolventov škola organizuje Klub Koučov, ktorý sa stretáva každé tri mesiace a organizuje aj spoločensko-prospešné Pomáhajúce projekty, ktoré umožňujú absolventom získavať prax v koučovaní a prijímateľom koučovania z tretieho sektora zasa zažiť koučing, ktorý by im inak nebol dostupný.

Viac informácií nájdete aj v časti "Prečo si vybrať našu školu" a "Referencie a videá".

Krst Emočných kariet

Včera sme slávnostne pokrstili naše nové Emočné karty, viď foto aj s originálom:). Nálada výborná ako vždy, koláčiky dobré a karty sa páčili:) Krstní rodičia Janka Holúbeková a Vladko Lopušniak ich posypali perleťovým práškom a zaželali im veľa šťastia....viac fotiek z krstu nájdete na našej stránke Business Coaching College na facebooku...https://www.facebook.com/BusinessCoachingCollege/

Firemné a organizačné konštelácie - Hellinger Institut Nederland

Opäť štyri dni takto systemicky a organizačne tentokrát s Marion. Páčila sa nám jej práca aj jej prítomnosť. Veľká inšpirácia👍