Proces od prihlásenia po ukončenie kurzu

Veľa ľudí zaujíma, ako prebieha celý proces od prihlásenia po ukončenie kurzu, prípadne po medzinárodnú certifikáciu. Tu je sprievodca:

1. Vyberiete si výcvik – biznis koučing otvárame častejšie, life koučing len raz do roka.
  2. Vyplníte prihlášku.
  3. Mailom dostanete potvrdenie, že vaša prihláška bola prijatá a prístup do študentskej zóny. (Ak nedošiel, skontrolujte SPAM, najmä ak máte g-mail.)
  4. Odporúčame vám zapísať si dátumy modulov do kalendára.
  5. Príde vám mailom zálohová faktúra na úhradu celej sumy kurzu, vrátane DPH.
  6. Po uhradení faktúry vám príde vyúčtovacia zálohová faktúra – aby ste si mohli uplatniť DPH, ak ste platcom DPH.
  7. Dva týždne pred výcvikom vám príde upozornenie, že výcvik začne.
  8. Ďalšie upozornenia na začiatky modulov chodia dva dni pred modulom.
  9. Počas výcviku sa dozviete všetky podrobnosti o tom, čo budete potrebovať k medzinárodnej certifikácii, ak by ste ju chceli získať.
  10. Hneď na prvom module vytvoríme malé skupinky (trojice spolužiakov), ktorí sa môžu stretnúť medzi modulmi a praktikovať medzi sebou zručnosti, ktoré sa na module naučili.  Niektoré skupinky sa stretnú iba raz medzi modulmi, iné sa stretávajú každý týždeň.
  11. Na prvom module dostanete skriptá pripravené k vášmu špecifickému výcviku.
  12. Na posledný modul prinesiete krátku nahrávku svojho koučovacieho rozhovoru.
  13. Na konci výcviku dostanete Certifikát o absolvovaní výcviku a právo používať absolventské logo.
  14. Mailom dostanete absolventské logo na použitie v mailoch alebo písomných materiáloch.
  15. Po výcviku vám príde vyúčtovacia faktúra – daňový doklad.
  16. Už počas výcviku a po ňom budete dostávať pozvánky na Kluby koučov, ktoré organizujeme raz za tri mesiace. Účasť je bez poplatkov.
  17. Môžete a nemusíte sa zapojiť do ďalšieho vzdelávania pre koučov a do pomáhajúcich projektov, ktoré organizujeme.
  18. Pre tých, čo budú postupovať k medzinárodnej certifikácii poskytneme kompletnú prípravu

Na  získanie  medzinárodnej certifikácie ACC (Associate Certified Coach) je potrebné:

1. Dôkaz (certifikát) ICF uznaného vzdelania  - na našej stránke nájdete označené ako ACSTH v časti medzinárodne certifikované výcviky.
  2. Zdokumentovaných 100 odkoučovaných hodín s minimálne 8 klientami od začiatku ICF certifikovaného  koučovacieho vzdelávania  – z čoho aspoň 25% musí byť za posledných 18 mesiacov pred podaním prihlášky,
  3. 10 mentorských hodín s ICF uznaným mentorom koučov. 7 hodín môže byť so skupinových formátov (viď mentoring pre koučov) 3 hodiny musia byť individuálne.
  4. Urobiť test z etiky a ICF definície koučovania, na ktorý našich študentov tiež pripravujeme.
  5. Poslať nahrávku svojho koučovania, jej prepis a preklad do angličtiny – či nahrávka má šancu byť uznaná je tiež súčasťou mentorského procesu, ktorý poskytujeme.

Viac podrobností sa môžete dozvedieť na Seminári o certifikáciách koučov  so vstupom zadarmo.

Dostali sme opäť Certifikát hodnotenia dôveryhodnosti

Tak aj tento rok sme ako firma boli pri hodnotení dôveryhodnosti firiem na Slovensku ocenení certifikátom. Podľa vyjadrení agentúry, zaoberajúcej sa prieskumom fungovania firiem, výnosov, platenia daní a ďalších parametrov, nás v ratingu zaradili medzi TOP firmy na Slovensku. Tešíme sa z toho :)

Systemická práca s Anton de Kroon

V Business Coaching College sa stále vzdelávame. Opäť inšpirácie a práca so systémami. Tentokrát k nám prišiel Anton de Kroon z Bert Hellinger Institut Nederland. Príjemná partička, zábava aj inšpirácia....vaše Denka a Zuzka. A fotečka s Antonom