Osobný koučing

Osobný koučing

Kouč môže pracovať s jednotlivcom, tomu sa zvyčajne hovorí osobný koučing, alebo s tímom (tímový koučing) alebo so skupinou (skupinový koučing).

Osobný koučing pátra po jedinečnej dileme klienta.

Pre osobný koučing najťažšia časť je identifikovať, čo je vlastne dilema, ktorú  klient rieši:, preto je osobný koučing a každý rozhovor je jedinečný. Keď niekto príde ku koučovi s témou, že má konflikty so šéfom a je nešťastný vo svojej práci – ešte vôbec nevieme, čo koučovaný rieši: chce sa vedieť so šéfom asertívne porozprávať? Chce zmeniť zamestnanie? Chce sa vedieť vyrovnať so šéfovými náladami? Chce pracovať na nejakej svojej zručnosti, aby lepšie vyhovel požiadavkám svojho šéfa?  A ešte veľa ďalších možností. Klient väčšinou sám nevie, čo je jadro jeho ťažkostí a je úlohou osobného koučingu pomôcť koučovanému nájsť uvedomenie o jadre jeho dilemy.


Čo robí kouč v osobnom koučingu?

Dôležité je, že ani kouč nevie, čo je pre klienta dobré – kouč pátra spolu s klientom a kladie špecifický druh otázok. Nie sú to otázky, v ktorých si pýta informácie, ktoré by mu pomohli „diagnostikovať“ klienta. Sú to otázky, pomocou ktorých si klient sám ujasňuje, čo vlastne chce inak a ako to inak má vyzerať, alebo podľa čoho zistí, že problém je vyriešený alebo cieľ dosiahnutý. Koučing je osobný aj v tom, že v rozhovor sa týka tej osoby, ktorá sa s koučom rozpráva a toho, čo ona sama môže urobiť alebo ovplyvniť. Osobný koučing nie je o tom, ako by veci mali byť objektívne lepšie, keby sa iní ľudia správali inak, alebo okolnosti boli iné. Koučing je osobný v tom, že hľadá čo môže ovplyvniť koučovaný a kvôli čomu by sa „mal namáhať“.

Čo je cieľ osobného koučingu?


Cieľom osobného koučingu je nájsť uvedomenie o tom, čo klient skutočne v danej situácii potrebuje, možnosti, ktoré má a nakoniec definovať, čo urobí aby sa pohol zo situáciu, ktorá sa mu nepáči. Cieľom osobného koučingu je nájsť konkrétny, vykonateľný čin, ktorý urobí koučovaný a ktorý zmení, alebo začne meniť jeho situáciu.

Novinky

Na tomto mieste uverejňujeme všetko čo máme nové - nápady, zážitky, blogy, otvorenie nového kurzu, foto z ukončenia kurzu, veci čo sa týkajú koučingu a aj čo sa netýkajú - skrátka čím práve žijeme

Hodnotenie vysokej dôveryhodnosti

Opäť sme dostali od Hospodárskych novín ocenenie ako vysoko dôveryhodná firma, vychádzajúce z štatistického prediktívneho modelu BIsnode, podľa ktorého spĺňame najprísnejšie ekonomické kritériá.

Tentokrát nám udelili "dve áčka" :)

Potešili sme sa tomu:)

👭

Práca s vnútornými bariérami

Máme za sebou dvojdňovú prácu s bariérami - modul pre pokročilých koučov. 

Praktikovali sme techniky NLP v koučovacej praxi, techniky na prácu s emóciami,a pracovali s vnútornými prekážkami keď slovne nejde vyjadriť čo sa deje vnútri človeka...veľa kinestetickej práce, práca s vnútornými obrazmi a zdieľanie...a ešte stále sa nám darí byť aj na čerstvom vzduchu:)

A tu sme niektorých našich koučov zachytili pri odchode:)


Príbehy z koučovacej školy

Prinášame vám príbehy našich absolventov zo života...

Tento dnešný prináša MUDr. Martin Minarovič, Country Director, Czech Republic

Ďakujeme Martin, že si zdieľal s nami kúsok svojej práce a želáme veľa šťastia 🍀

-------------------------------------------------

Asi všetci poznáme a niektorí použivate tzv. SWOT analýzu – strength, weaknesses, opportunities and threats.

Ak nie celú analýzu, tak aspoň jej časť – aké máme silné stránky, tie poďme rozvíjať a aké máme slabé stránky – tie budeme zlepšovať.

Vyzera to vsetko spravne? Ono aj je, ale nie tak uplne.

Už niekoľko rokov mam tu česť byť lídrom (chairman) asociácie inovatívnych farmaceutických spoločností.

Kazdoročne, zvyčajne počas leta, sa spolu s vedením asociácie zamýšľame nad stratégiou na najbližších niekoľko rokov.

A zvyčajne sme použili to klasické – v čom budeme seba a prostredie zlepsovať, kde mame slabé stránky.


Toto leto to bolo trochu inak:

A namiesto silných a slabých stránok sme požili škálu...

Kde sa momentálne nachádzame, na stupnici 1-10, ako si stojíme s našim hlavným cieľom – dostupnosti inovatívnych liečiv? 

Čo znamená, že 1 – takmer nikde, dostupnosť je mizerná a 10 – dostupnosť je výborná, takmer na úrovni Nemecka, kde je najlepšia dostupnosť v Európe...Odpovede kolegov boli v rozmedzí 4 az 8...

Ďalšia otázka pre každého kolegu bola  – čo je dobré, čo nám funguje, čo je za tým, že hodnotenie nie je “1”.


Čomu veríme

Veríme, že koučovanie, tak ako ho učíme my, pomáha ľudom nájsť vlastnú silu, vedome robiť vlastné rozhodnutia a slobodne žiť autentický život - ako líder, expert, manželský partner alebo rodič.

artboard%207%20copy@150x

Vyše 500 absolventov

8-klub-koucov

Klub koučov

11-nominacia-na-knihu-roka

Nominácia na knihu roka

12-seminar-zadarmo

Seminár zadarmo

9-pomahajuce-projekty

Pomáhajúce projekty

3-nas-pribeh

Náš príbeh

5-vycvik-vedieme-dve-spolu

Výcvik vedieme dve spolu

2-od-prihlasky-po-certifikat

Od prihlášky po certifikát

6-sprevadzanie-k-certifikacii

Sprevádzanie k certifikácií

4-prijemne-prostredie

Príjemné prostredie

10-referencie

Referencie

1-co-je-koucing

Čo je koučing

13-mame-viziu

Máme víziu