Pozitívne myslenie

Ľudia, ktorí myslia prirodzene pozitívne sú nielen šťastnejší, ale aj zdravší a dožívajú sa vyššieho veku. Čo to však znamená, myslieť pozitívne? Máme sa tváriť, že nemáme problémy, že náš nefungujúci vzťah je perfektný a náš manipulatívny kolega je fajn kamoš? To by nám k tomu šťastiu až tak nepomohlo.

Čo pozitívne myslenie nie je?

Pozitívne myslenie neznamená zatvárať oči pred realitou, ktorej čelíme. Pozitívne myslenie sa sústreďuje na to, čo sa dá, nie na to, čo sa nedá. Ak chceme nejakú situáciu riešiť, je užitočné, ak vnímame fakty a nezatvárame oči pred nepríjemnou realitou. Súčasne riešeniu nepomôže ak v danej situácii zotrváme v sebaľútosti a lamentáciách, prečo sa to deje práve nám a ako veľmi to je zlé a nespravodlivé a čo ďalšie zlé sa nám ešte môže prihodiť.

Pozitívne myslenie v koučovaní

Pozitívne myslenie, ktoré používame pri koučovaní, sa sústreďuje predovšetkým na pozitívne  sformulovanie klientovho cieľa. Kouč sa pýta v zmysle „Čo chcete namiesto toho, čo nechcete? Alebo „Ako by to vyzeralo, keby bol problém vyriešený? S akým riešením, by ste boli spokojný?“ Formulácia a vizualizácia želaného stavu je jednou so základných koučovacích zručností. Keď klient vie, ako vyzerá riešenie jeho situácie, tak sa mu ľahšie hľadajú kroky, ktoré ho tam dostanú. Ak sa chcete naučiť klásť sami sebe a ľuďom okolo seba otázky, ktoré im umožnia  rozvíjať ich pozitívne myslenie a nachádzať skôr to, čo sa dá, než to, čo sa nedá, môžete sa prihlásiť na Biznis koučing výcvik alebo na Life koučing výcvik, ktoré vyučujú zručnosť viesť koučovací rozhovor na medzinárodnej úrovni.

To znamená, že na nič negatívne nemôžem ani pomyslieť? 

To že sa občas posťažujeme a ponadávame si je celkom užitočné „vypustenie pary“ ale nevedie k zlepšeniu situácie a keď sa deje príliš často, je vyslovene škodlivé, lebo kam zameriame pozornosť, to zaberie kapacitu našej mysle a keď v nej máme len to negatívne, tak tam „nie je miesto“ na to pozitívne a celý svet nám pripadá hroznejší a mi sami sebe bezmocnejší. Ak máte tendenciu myslieť skôr negatívne, môžete skúsiť zdokonaľovať svoju schopnosť predstavovať si, ako vyzerá stav, keď problém nie je. Tak si vypestujete pozitívne myslenie.

Novinky

Na tomto mieste uverejňujeme všetko čo máme nové - nápady, zážitky, blogy, otvorenie nového kurzu, foto z ukončenia kurzu, veci čo sa týkajú koučingu a aj čo sa netýkajú - skrátka čím práve žijeme

Práca s vnútornými bariérami

Máme za sebou dvojdňovú prácu s bariérami - modul pre pokročilých koučov. 

Praktikovali sme techniky NLP v koučovacej praxi, techniky na prácu s emóciami,a pracovali s vnútornými prekážkami keď slovne nejde vyjadriť čo sa deje vnútri človeka...veľa kinestetickej práce, práca s vnútornými obrazmi a zdieľanie...a ešte stále sa nám darí byť aj na čerstvom vzduchu:)

A tu sme niektorých našich koučov zachytili pri odchode:)


Príbehy z koučovacej školy

Prinášame vám príbehy našich absolventov zo života...

Tento dnešný prináša MUDr. Martin Minarovič, Country Director, Czech Republic

Ďakujeme Martin, že si zdieľal s nami kúsok svojej práce a želáme veľa šťastia 🍀

-------------------------------------------------

Asi všetci poznáme a niektorí použivate tzv. SWOT analýzu – strength, weaknesses, opportunities and threats.

Ak nie celú analýzu, tak aspoň jej časť – aké máme silné stránky, tie poďme rozvíjať a aké máme slabé stránky – tie budeme zlepšovať.

Vyzera to vsetko spravne? Ono aj je, ale nie tak uplne.

Už niekoľko rokov mam tu česť byť lídrom (chairman) asociácie inovatívnych farmaceutických spoločností.

Kazdoročne, zvyčajne počas leta, sa spolu s vedením asociácie zamýšľame nad stratégiou na najbližších niekoľko rokov.

A zvyčajne sme použili to klasické – v čom budeme seba a prostredie zlepsovať, kde mame slabé stránky.


Toto leto to bolo trochu inak:

A namiesto silných a slabých stránok sme požili škálu...

Kde sa momentálne nachádzame, na stupnici 1-10, ako si stojíme s našim hlavným cieľom – dostupnosti inovatívnych liečiv? 

Čo znamená, že 1 – takmer nikde, dostupnosť je mizerná a 10 – dostupnosť je výborná, takmer na úrovni Nemecka, kde je najlepšia dostupnosť v Európe...Odpovede kolegov boli v rozmedzí 4 az 8...

Ďalšia otázka pre každého kolegu bola  – čo je dobré, čo nám funguje, čo je za tým, že hodnotenie nie je “1”.


Ako pracuje koučing/kouč

Radi kreslíme:) Tak sme si nakreslili "koučing" :)

Namiesto slov prinášame dnes zopár obrázkov :)

Link na krátke video: https://youtu.be/zSJ4mGUDkcQ

 🙋D+Z 💁

Čomu veríme

Veríme, že koučovanie, tak ako ho učíme my, pomáha ľudom nájsť vlastnú silu, vedome robiť vlastné rozhodnutia a slobodne žiť autentický život - ako líder, expert, manželský partner alebo rodič.

artboard%207%20copy@150x

Vyše 500 absolventov

8-klub-koucov

Klub koučov

11-nominacia-na-knihu-roka

Nominácia na knihu roka

12-seminar-zadarmo

Seminár zadarmo

9-pomahajuce-projekty

Pomáhajúce projekty

3-nas-pribeh

Náš príbeh

5-vycvik-vedieme-dve-spolu

Výcvik vedieme dve spolu

2-od-prihlasky-po-certifikat

Od prihlášky po certifikát

6-sprevadzanie-k-certifikacii

Sprevádzanie k certifikácií

4-prijemne-prostredie

Príjemné prostredie

10-referencie

Referencie

1-co-je-koucing

Čo je koučing

13-mame-viziu

Máme víziu