I.
ACC – príprava, mentoring a hodnotenie
Medzinárodné akreditované označenie: Preparing for ICF credential: ACC core competency practice, mentor coaching, and performance evaluation — Príprava na ICF certifikáciu ACC: prax kľúčových kompetencií, mentoring a skúška z vedenia rozhovoru.
Prihláška do kurzuCertifikácia
Tento kurz je akreditovaným záverečným kurzom prvej úrovne novej certifikačnej schémy ICF.
Certifikát, ktorý dostanete
Absolvenský certifikát s potvrdením o absolvovaní potrebných mentoringov a vykonanej skúške z vedenia koučovacieho rozhovoru, slúžiaci ako podklad k udeleniu medzinárodnej certifikácie ACC.
Rozsah
8 spoločných mentorských stretnutí, 3 individuálne mentoringy s PCC koučom a práca v trojiciach (prípadové štúdie) medzi modulmi - v priebehu 6 mesiacovČas
9.00 - 12.00
Miesto konania
Školiace centrum Business Coaching College, Karloveské rameno 6, BratislavaCena
1 490,00 € bez DPH / za prípravu, mentoring aj skúšku z vedenia rozhovoru / osoba.
1 832,70 € s DPH
Pre koho je kurz určený
Tento špeciálny kurz je určený pre tých, ktorý už majú minimálne 60 hodín špecificky koučovacieho vzdelávania - (kurzy do roku 2022 s označením ACSTH alebo ACTP,) Z kapacitných dôvodov berieme do mentorského programu končiaceho skúškou z vedenia rozhovoru prednostne absolventov našich kurzov. V prípade, že by krátko pred termínom začiatku mentorského programu boli ešte voľné miesta mohli by sme prijať aj externých študentov – vopred však nevieme zaručiť, či bude miesto. Na prijatie do programu končiaceho skúškou k ACC certifikácii treba mať ukončených minimálne 60 hodín ACSTH alebo ACTP programu schváleného ICF. Treba predložiť certifikát. Prijatie do kurzu vám oznámime až po posúdení vášho diplomu. Nemusíte mať ešte 100 hodín koučovacej praxe - prax budete zberať počas kurzu.
Certifikát vám umožní
Absolvenský certifikát s potvrdením o vykonanej skúške z vedenia koučovacieho rozhovoru vám umožní prihlásiť sa na certifikáciu kouča v ICF bez potreby posielať do USA nahrávku vášho koučovania v anglickom jazyku. Kurz má 39 hodín akreditovaného koučovacieho vzdelávania schváleného ICF.
Čo sa naučíte
Tento kurz sa sústreďuje na vedenie koučovacích rozhovorov na ACC úrovni s použitím všetkých 8 koučovacích kompetencií. Každý koučovací rozhovor je analyzovaný. Naučíte sa všetko, čo potrebujete vedieť k medzinárodnej skúške ACC v ICF.
Kapacita tohto kurzu je 10 účastníkov. Ešte 2 miesta sú voľné.
Tento kurz sa sústreďuje na vedenie koučovacích rozhovorov na ACC úrovni s použitím všetkých 8 koučovacích kompetencií. Každý koučovací rozhovor je analyzovaný. Kurz ponúka tréning kľúčových kompetencií v reálnych koučovacích rozhovoroch s okamžitou spätnou väzbou pre kouča. Jeho cieľom je pripraviť účastníkov na záverečnú skúšku z vedenia koučovacieho rozhovoru a je ukončený týmto hodnotením na úrovni ACC.
Kurz je rozdelený na dve časti - prípravná časť -3 mesiace a skúšková časť - cca 3 mesiace. Súčasťou prípravnej časti sú tri individuálne mentoringové hodiny. Skupinové stretnutia majú maximálne 10 účastníkov. Okrem tréningových dní celého kurzu prebieha aj prax v miniskupinách.
Kurz pozostáva z nácviku vedenia koučovacích rozhovorov, poskytovania spätnej väzby, diskusie o tom, ako boli a mohli byť použité kľúčové kompetencie, diskusií o otázkach, ktoré účastníci ohľadom koučovania v reálnom živote majú, pozorovania a spätnej väzby na realizované koučovanie.
Kurz zahŕňa aj prípravu na písomnú skúšku, ktorú ICF administruje medzinárodne a skúšku z vedenia koučovacieho rozhovoru na úrovni ACC, rovnako ako vysvetlenie celého aplikačného procesu, ktorý vás bude čakať v ICF.
K podaniu žiadosti o medzinárodnú certifikáciu v ICF budete potrebovať mať 100 hodín zdokumentovanej koučovacej praxe. Túto prax však nemusíte mať v čase, keď začínate tento kurz. Prax budete zberať počas kurzu a môžete ju zberať aj po tom, ako budete mať už urobenú skúšku z vedenia rozhovoru na ACC úrovni. Celý počet hodín praxe budete musieť mať pri podávaní prihlášky na medzinárodnú certifikáciu v ICF.
Každému sa venujeme individuálne. Ak by niekto na konci kurzu neurobil skúšku, môže ju za poplatok 150 EUR + dph opakovať najskôr o 2 mesiace.
Kto vás bude sprevádzať?
Predstavujeme našu mentorku ACC prípravy – Mgr. Evu Račkovú, PhD.,PCC. Prípravou na ACC vás bude sprevádzať Evka - skúsená koučka, supervízorka, mentorka a mediátorka. V našej škole už pripravila na ACC certifikáciu mnohých študentov, ktorí jej prácu hodnotia veľmi vysoko. Je veľmi trpezlivá a konštruktívna v podávaní spätnej väzby a juniorným koučom pomáha rozvíjať praktické zručnosti a objavovať vlastný koučovací štýl.
Absolvovala naše akreditované výcviky v koučingu (životnom, biznisovom, tímovom a systemickom), a tiež dlhodobé výcviky v mentoringu, supervízii a mediácii, čo z nej robí výnimočnú mentorku s hlbokými znalosťami a bohatou praxou.
Študenti si na nej cenia nielen odbornú zručnosť, ale aj empatický prístup a schopnosť podporiť ich osobný aj profesionálny rast. S Evkou získavate mentorku, ktorá vás spoľahlivo povedie k zvládnutiu skúšky z vedenia koučovacieho rozhovoru.
16.10.2026 - 16.10.2026
I. ModulI.
06.11.2026 - 06.11.2026
II. ModulII.
II.
20.11.2026 - 20.11.2026
III. ModulIII.
III.
22.01.2027 - 22.01.2027
IV. ModulIV.
IV.
29.01.2027 - 29.01.2027
V. ModulV.
V.
05.02.2027 - 05.02.2027
VI. ModulVI.
VI.
12.02.2027 - 12.02.2027
VII. ModulVII.
VII.
19.02.2027 - 19.02.2027
VIII. ModulVIII.
VIII.
Ku kurzu dostanete študijné materiály
Vaše referencie
Práve som ukončila ACC prípravu s Evkou Račkovou a myslím, že si tento kurz zaslúži spätnú väzbu.Keď som do prípravy vstupovala, nevedela som vlastne, čo očakávať. Vedela som len, že to bude veľa drilu, opakovania a upevňovania.Prvou nápovedou mi bolo, keď som sa koučovala s kolegyňou, ktorá prípravu už absolvovala a videla som na vlastnej koži ten rozdiel, ako veľmi sa posunula - a tým pádom to malo pre mňa ako "klienta" veľký efekt.
Ak by som mala svoju spokojnosť ohodnotiť na škále spokojnosti od 1-10, kde 10 je najviac, sme na 11tke. A je to práve vďaka Evkinmu prístupu.Bola vecná, trefná, podporujúca, rešpektujúca, skupiny aj individuálne mentoringy a s ňou mi veľmi veľa dali. Veľmi oceňujem, že na mentoringoch bola priama a otvorená a súčasne som sa necítila kritizovaná - práve naopak, povzbudzovala moju zvedavosť a rozvoj. Práve vďaka tomuto všetkému som konečne hlbšie porozumela procesu ako takému.Akoby mi veľa puzzle zrazu zapadlo do seba a ukázalo obrázok. Bolo to náročné (to je pozitívum), skupinové aj individuálne časti stále v plne rešpektujúcom a bezpečnom prostredí. Práve vďaka tomuto prístupu podporila moju profesnú sebadôveru, zvedavosť v koučovacom procese aj radosť a ľahkosť z neho. Skvelé je aj nastavenie kurzu ako takého, jeho postupnosť, premiešanie life a busniess absolventov a vďaka nahrávkam aj učenie sa navzájom.Takže za mňa jedno veľké ĎAKUJEM. Teším sa na ďalšie kurzy a stretnutia do budúcna.
Čomu veríme
Veríme, že koučovanie, tak ako ho učíme my, pomáha ľudom nájsť vlastnú silu, vedome robiť vlastné rozhodnutia a slobodne žiť autentický život - ako líder, expert, manželský partner alebo rodič.