Tímový koučing

24. 5. 2021

Raz za nami prišiel riaditeľ IT divízie jednej medzinárodnej spoločnosti s tým, že má výborne fungujúci tím, plnia si úlohy, dosahujú dobré výsledky, sú vysoko kvalifikovaní a vlastne nemajú žiadne hmatateľné problémy. A že si ako vrcholový manažér iba chce neustále cibriť svoj leadership. Začali sme sa rozprávať o tom, ako fungujú ľudia v jeho tíme. Z rozhovoru vyplynulo, že má v tíme silné individuality, vysoko špecializovaných ľudí, ktorí sú tak samostatní, že spolu ani moc nekomunikujú, lebo nie je dôvod. Manažér: „Nie je nič konkrétne na riešenie, všetko funguje, tak načo. Je to pre nich iba strata času rozprávať o ničom...Ale vlastne oni  spolu skutočne moc nehovoria...oni vlastne ani nie sú tím, teda nevystupujú tak keď sú všetci spolu, skôr sú ako skupina individualít...“ A tak padla otázka: „A čo by ste potrebovali aby bolo inak?“ Manažér: „No aby spolu viac komunikovali, aby sa aj tak neformálne porozprávali...  ako bežní ľudia...veď spolu trávia veľa času...a ktovie či sú so všetkým spokojní keď nehovoria o ničom iba o pracovných úlohách a termínoch...“ Po tomto uvedomení riaditeľ absolvoval výcvik v tímovom koučovaní, lebo usúdil, že nejaká tá nová štruktúra či technika práce s tímom by sa mu aj zišla do jeho repertoáru. A jedna štruktúra na prácu s tímom ho tam doslova nadchla! Word cafe technika. Že spomedzi tých techník je pre neho práve toto niečo, čo môže použiť v jeho tíme...vraj: „konečne niečo iné, ako my „v našom IT svete“ používame!“  A čo to je? Je to jedna z techník, ktorá slúži na to, aby sa členovia tímu rozhovorili o najrôznejších veciach, ktoré ich zaujímajú, trápia, prípadne čo treba vyriešiť a nikdy na to nie je príležitosť to otvoriť ako tému...alebo jednoducho nemajú odvahu s takými drobnosťami „otravovať“ ovzdušie...No a WORD CAFE je práve na také nenútené otváranie tém a aj slobodných dialógov v pracovných ale aj mimopracovných oblastiach ako stvorená...no a v tímoch sa vyskytujú rôzne situácie, ktoré je potrebné riešiť, ktoré priebežne vyvstanú počas fungovania tímu a na ktoré pri bežnej operatíve nezostáva čas. Dokonca často ani nie je čas všimnúť si ich, hlavne keď problém nie je príliš výrazný...ale keď človek spozná tie štruktúry, presne vie, na čo by sa mu v tíme mohli hodiť...a tak môže ľudí viac angažovať, motivovať, podporovať kooperáciu či otvorenosť, ale hlavne dôveru v tíme, lebo tá stojí nad všetkým dianím v tíme.

Viac o technikách práce s tímom aj skupinami sa môžete dozvedieť vo výcviku Tímového koučingu ktorý začína už teraz v júni. (3x2dni)

info, prihláška aj video tu: https://www.koucovaciaskola.sk/cennik/medzinarodne-certifikovane-vycviky-v-koucovani/timovy-koucing-vycvik

Novinky

Na tomto mieste uverejňujeme všetko čo máme nové - nápady, zážitky, blogy, otvorenie nového kurzu, foto z ukončenia kurzu, veci čo sa týkajú koučingu a aj čo sa netýkajú - skrátka čím práve žijeme

Počúvanie v koučovaní

Skutočné počúvanie je jednou z najsilnejších síl na zmenu, akú poznám.
Carl Rogers
Rogers, jeden z najvýznamnejších psychológov 20.storočia, ktorý bol vďaka svojmu prístupu nominovaný na Nobelovu cenu za mier, vyvinul prístup v terapii, ktorého centrom je  človek sám.   
Je to prístup, ktorý kladie dôraz na počúvanie osoby v plnej akceptácii a oceňovaní, bez akéhokoľvek posudzovania. Rogers sa nespoliehal na diagnostické nástroje, ktoré prinesú dáta o tom, aký človek je, ale dával prednosť získavaniu informácií priamo od klientov. Klienti majú v sebe neuveriteľné množstvo informácií o nich samých…ale tiež keď sú niekým iným rešpektovaní a cenení, tak sami k sebe zaujímajú starostlivejší postoj, vážia si viac svoje JA. 
Vychádzal tiež z toho, že ľudia s väčšou pravdepodobnosťou ,porastú’ , ak sa cítia vypočutí…keď sa im dostáva  empatického porozumenia , umožňuje im to lepšie vnímať prúd ich vlastného vnútorného prežívania. 
Toto umožňuje človeku, aby sám prehlboval svoje vlastné uvedomenie a rast.
Takýto druh počúvania je veľmi dôležitý aj v koučovaní…
S úctou sa s ním učíme narábať v koučovacim kurze…
Biznis koučing kurz aj Life koučing kurz začína v septembri. 
Viac o kurze koučingu tu: 

Čo na to hovoria absolventi.....

Vybrali sme z google recenzií...

Ďakujeme za milé slová, teší nás že ste spokojní a je to, čo robíme užitočné...:)

Claudia Sopkova 

Profesionálne odvedená práca oboch lektoriek. :-)
Jedna druhú skvele dopĺňa, tvoria spolu dokonalú monádu.
Zároveň sú obe otvorené a vnímavé duše so srdcom na správnom mieste. :-)   Jednoznačné ÁNO. :-)

Reakcia od vlastníkapred 5 mesiacmi
Ďakujeme Claudia, vážime si to

Officujeme...

Tak sme opäť v práci...v prestávke medzi letným relaxovaním ....naše ,office, aktivity na ktoré nie je inokedy čas....🕟

....tentokrát v takomto letnom "princeznovskom  " outfite...

...užívame si teplo, leto a trošku aj pracujeme....o pár dní sa dozviete na čom🎁

    Denka Sofia💁‍♀️ a Zuzka🙋‍♀️

Čomu veríme

Veríme, že koučovanie, tak ako ho učíme my, pomáha ľudom nájsť vlastnú silu, vedome robiť vlastné rozhodnutia a slobodne žiť autentický život - ako líder, expert, manželský partner alebo rodič.

artboard%207%20copy@150x

Vyše 500 absolventov

8-klub-koucov

Klub koučov

11-nominacia-na-knihu-roka

Nominácia na knihu roka

12-seminar-zadarmo

Seminár zadarmo

9-pomahajuce-projekty

Pomáhajúce projekty

3-nas-pribeh

Náš príbeh

5-vycvik-vedieme-dve-spolu

Výcvik vedieme dve spolu

2-od-prihlasky-po-certifikat

Od prihlášky po certifikát

6-sprevadzanie-k-certifikacii

Sprevádzanie k certifikácií

4-prijemne-prostredie

Príjemné prostredie

10-referencie

Referencie

1-co-je-koucing

Čo je koučing

13-mame-viziu

Máme víziu

Skôr ako začneme: nahliadnite do spracovania vašich osobných údajov

Ak navštívite stránku, ktorá zapisuje cookies, v počítači sa vám vytvorí malý textový súbor, ktorý sa uloží vo vašom prehliadači. Ak rovnakú stránku navštívite nabudúce, pripojíte sa vďaka nemu na web rýchlejšie. Náš web vám ponúkne relevantné informácie a bude sa vám pracovať jednoduchšie.

Súbory cookies používame najmä na anonymnú analýzu návštevnosti a vylepšovanie našich web stránok. Ak si nastavíte blokovanie zápisu cookies do vášho prehliadača, je možné, že web sa spomalí a niektoré jeho časti nemusia fungovať úplne korektne. Viac info k spracúvaniu cookies.