Tímový koučing

24. 5. 2021

Raz za nami prišiel riaditeľ IT divízie jednej medzinárodnej spoločnosti s tým, že má výborne fungujúci tím, plnia si úlohy, dosahujú dobré výsledky, sú vysoko kvalifikovaní a vlastne nemajú žiadne hmatateľné problémy. A že si ako vrcholový manažér iba chce neustále cibriť svoj leadership. Začali sme sa rozprávať o tom, ako fungujú ľudia v jeho tíme. Z rozhovoru vyplynulo, že má v tíme silné individuality, vysoko špecializovaných ľudí, ktorí sú tak samostatní, že spolu ani moc nekomunikujú, lebo nie je dôvod. Manažér: „Nie je nič konkrétne na riešenie, všetko funguje, tak načo. Je to pre nich iba strata času rozprávať o ničom...Ale vlastne oni  spolu skutočne moc nehovoria...oni vlastne ani nie sú tím, teda nevystupujú tak keď sú všetci spolu, skôr sú ako skupina individualít...“ A tak padla otázka: „A čo by ste potrebovali aby bolo inak?“ Manažér: „No aby spolu viac komunikovali, aby sa aj tak neformálne porozprávali...  ako bežní ľudia...veď spolu trávia veľa času...a ktovie či sú so všetkým spokojní keď nehovoria o ničom iba o pracovných úlohách a termínoch...“ Po tomto uvedomení riaditeľ absolvoval výcvik v tímovom koučovaní, lebo usúdil, že nejaká tá nová štruktúra či technika práce s tímom by sa mu aj zišla do jeho repertoáru. A jedna štruktúra na prácu s tímom ho tam doslova nadchla! Word cafe technika. Že spomedzi tých techník je pre neho práve toto niečo, čo môže použiť v jeho tíme...vraj: „konečne niečo iné, ako my „v našom IT svete“ používame!“  A čo to je? Je to jedna z techník, ktorá slúži na to, aby sa členovia tímu rozhovorili o najrôznejších veciach, ktoré ich zaujímajú, trápia, prípadne čo treba vyriešiť a nikdy na to nie je príležitosť to otvoriť ako tému...alebo jednoducho nemajú odvahu s takými drobnosťami „otravovať“ ovzdušie...No a WORD CAFE je práve na také nenútené otváranie tém a aj slobodných dialógov v pracovných ale aj mimopracovných oblastiach ako stvorená...no a v tímoch sa vyskytujú rôzne situácie, ktoré je potrebné riešiť, ktoré priebežne vyvstanú počas fungovania tímu a na ktoré pri bežnej operatíve nezostáva čas. Dokonca často ani nie je čas všimnúť si ich, hlavne keď problém nie je príliš výrazný...ale keď človek spozná tie štruktúry, presne vie, na čo by sa mu v tíme mohli hodiť...a tak môže ľudí viac angažovať, motivovať, podporovať kooperáciu či otvorenosť, ale hlavne dôveru v tíme, lebo tá stojí nad všetkým dianím v tíme.

Viac o technikách práce s tímom aj skupinami sa môžete dozvedieť vo výcviku Tímového koučingu ktorý začína už teraz v júni. (3x2dni)

info, prihláška aj video tu: https://www.koucovaciaskola.sk/cennik/medzinarodne-certifikovane-vycviky-v-koucovani/timovy-koucing-vycvik

Novinky

Na tomto mieste uverejňujeme všetko čo máme nové - nápady, zážitky, blogy, otvorenie nového kurzu, foto z ukončenia kurzu, veci čo sa týkajú koučingu a aj čo sa netýkajú - skrátka čím práve žijeme

Hodnotenie vysokej dôveryhodnosti

Opäť sme dostali od Hospodárskych novín ocenenie ako vysoko dôveryhodná firma, vychádzajúce z štatistického prediktívneho modelu BIsnode, podľa ktorého spĺňame najprísnejšie ekonomické kritériá.

Tentokrát nám udelili "dve áčka" :)

Potešili sme sa tomu:)

👭

Práca s vnútornými bariérami

Máme za sebou dvojdňovú prácu s bariérami - modul pre pokročilých koučov. 

Praktikovali sme techniky NLP v koučovacej praxi, techniky na prácu s emóciami,a pracovali s vnútornými prekážkami keď slovne nejde vyjadriť čo sa deje vnútri človeka...veľa kinestetickej práce, práca s vnútornými obrazmi a zdieľanie...a ešte stále sa nám darí byť aj na čerstvom vzduchu:)

A tu sme niektorých našich koučov zachytili pri odchode:)


Príbehy z koučovacej školy

Prinášame vám príbehy našich absolventov zo života...

Tento dnešný prináša MUDr. Martin Minarovič, Country Director, Czech Republic

Ďakujeme Martin, že si zdieľal s nami kúsok svojej práce a želáme veľa šťastia 🍀

-------------------------------------------------

Asi všetci poznáme a niektorí použivate tzv. SWOT analýzu – strength, weaknesses, opportunities and threats.

Ak nie celú analýzu, tak aspoň jej časť – aké máme silné stránky, tie poďme rozvíjať a aké máme slabé stránky – tie budeme zlepšovať.

Vyzera to vsetko spravne? Ono aj je, ale nie tak uplne.

Už niekoľko rokov mam tu česť byť lídrom (chairman) asociácie inovatívnych farmaceutických spoločností.

Kazdoročne, zvyčajne počas leta, sa spolu s vedením asociácie zamýšľame nad stratégiou na najbližších niekoľko rokov.

A zvyčajne sme použili to klasické – v čom budeme seba a prostredie zlepsovať, kde mame slabé stránky.


Toto leto to bolo trochu inak:

A namiesto silných a slabých stránok sme požili škálu...

Kde sa momentálne nachádzame, na stupnici 1-10, ako si stojíme s našim hlavným cieľom – dostupnosti inovatívnych liečiv? 

Čo znamená, že 1 – takmer nikde, dostupnosť je mizerná a 10 – dostupnosť je výborná, takmer na úrovni Nemecka, kde je najlepšia dostupnosť v Európe...Odpovede kolegov boli v rozmedzí 4 az 8...

Ďalšia otázka pre každého kolegu bola  – čo je dobré, čo nám funguje, čo je za tým, že hodnotenie nie je “1”.


Čomu veríme

Veríme, že koučovanie, tak ako ho učíme my, pomáha ľudom nájsť vlastnú silu, vedome robiť vlastné rozhodnutia a slobodne žiť autentický život - ako líder, expert, manželský partner alebo rodič.

artboard%207%20copy@150x

Vyše 500 absolventov

8-klub-koucov

Klub koučov

11-nominacia-na-knihu-roka

Nominácia na knihu roka

12-seminar-zadarmo

Seminár zadarmo

9-pomahajuce-projekty

Pomáhajúce projekty

3-nas-pribeh

Náš príbeh

5-vycvik-vedieme-dve-spolu

Výcvik vedieme dve spolu

2-od-prihlasky-po-certifikat

Od prihlášky po certifikát

6-sprevadzanie-k-certifikacii

Sprevádzanie k certifikácií

4-prijemne-prostredie

Príjemné prostredie

10-referencie

Referencie

1-co-je-koucing

Čo je koučing

13-mame-viziu

Máme víziu