Koučovanie podľa pyramídy

2. 12. 2020

Koučovanie je jemná práca, ktorá nemá presne stanovený postup či návod, riadi sa však jasne definovanými koučovacími kompetenciami. Základným pravidlom je, že kouč neposkytuje rady a návody, neučí klienta nejakým zručnostiam, neodovzdáva mu vlastné skúsenosti a nevedie ho smerom, o ktorom predpokladá že je pre klienta ten “správny”. V koučovaní učí človek sám seba. Objavuje v sebe to, o čom doposiaľ nevedel, že má a kouč ho pritom sprevádza, podporuje a povzbudzuje rôznymi koučovacími intervenciami. Na to, tak ako na iné profesie, sú potrebné určité zručnosti. Koučovací proces je niečo podobné, ako keď sme sa ako bábätká učili chodiť. Hovoril nám snáď  niekto, čo presne máme robiť? Dostávali sme návody, ako klásť nohy, držať rovnováhu a prenášať váhu? Aké dlhé kroky robiť, ako sa pritom cítiť, či čo všetko si pritom všímať? Na nič také si zrejme nepamätáme… Iba nás sprevádzali, niekedy nás pri tom držali, dávali oporu, niekedy nás zas nechali ísť samých a skúšať to... Čo je však z toho učenia najdôležitejšie, že nám nikto nehovoril, že chodenie je náročná vec, že tam treba zapájať veľké množstvo svalov, koordinovať ich vzájomne, a že sa obávajú či to vôbec zvládneme… Nikto nespochybňoval našu spôsobilosť začať chodiť. Bolo samozrejmé, že začneme chodiť. A my sme teda ani nemali odkiaľ vedieť, že to je alebo by to malo byť náročné, prípadne nereálne. Takže sme začínali bez tohto nastavenia. Tak sme teda skúšali a skúšali rôznymi spôsobmi vstávať a posúvať sa dopredu, neúnavne a stále sofistikovanejšie. A tešili sa z pokroku. Keď nám niečo pri chôdzi nefungovalo, skúsili sme to inak. Hľadali sme nové cesty a možnosti, ako chodiť pohodlnejšie. Bez pocitu, že je to ťažké, alebo že to nezvládneme. Čiže sme sami seba prirodzene učili a mali radosť, keď sa nám to podarilo. A koučovanie je takýto návrat k prirodzenému učeniu.

V koučovaní objavuje a učí človek sám seba.

Koučovanie je návrat k prirodzenému učeniu.


Viac o koučovaní v knihe "Koučovanie podľa pyramídy"...zrozumiteľný návod ako viesť koučovacie rozhovory a prvá kniha na Slovensku napísaná ako učebnica koučovania.

kúpite vo všetkých kníhkupectvách a aj online tu: 

https://www.pantarhei.sk/knihy/odborna-a-popularno-naucna-literatura/motivacna-literatura/biznis-a-kariera/koucovanie-podla-pyramidy.html?gclid=CjwKCAiA5IL-BRAzEiwA0lcWYkScdJnC0dEeiPENCRP1WhjAtZdc_EuscYkBX-6T5s6_c4RLFHfkRRoCYKsQAvD_BwE

prípadne aj ako e-kniha : https://www.martinus.sk/?uItem=270214

Novinky

Na tomto mieste uverejňujeme všetko čo máme nové - nápady, zážitky, blogy, otvorenie nového kurzu, foto z ukončenia kurzu, veci čo sa týkajú koučingu a aj čo sa netýkajú - skrátka čím práve žijeme

Hodnotenie vysokej dôveryhodnosti

Opäť sme dostali od Hospodárskych novín ocenenie ako vysoko dôveryhodná firma, vychádzajúce z štatistického prediktívneho modelu BIsnode, podľa ktorého spĺňame najprísnejšie ekonomické kritériá.

Tentokrát nám udelili "dve áčka" :)

Potešili sme sa tomu:)

👭

Práca s vnútornými bariérami

Máme za sebou dvojdňovú prácu s bariérami - modul pre pokročilých koučov. 

Praktikovali sme techniky NLP v koučovacej praxi, techniky na prácu s emóciami,a pracovali s vnútornými prekážkami keď slovne nejde vyjadriť čo sa deje vnútri človeka...veľa kinestetickej práce, práca s vnútornými obrazmi a zdieľanie...a ešte stále sa nám darí byť aj na čerstvom vzduchu:)

A tu sme niektorých našich koučov zachytili pri odchode:)


Príbehy z koučovacej školy

Prinášame vám príbehy našich absolventov zo života...

Tento dnešný prináša MUDr. Martin Minarovič, Country Director, Czech Republic

Ďakujeme Martin, že si zdieľal s nami kúsok svojej práce a želáme veľa šťastia 🍀

-------------------------------------------------

Asi všetci poznáme a niektorí použivate tzv. SWOT analýzu – strength, weaknesses, opportunities and threats.

Ak nie celú analýzu, tak aspoň jej časť – aké máme silné stránky, tie poďme rozvíjať a aké máme slabé stránky – tie budeme zlepšovať.

Vyzera to vsetko spravne? Ono aj je, ale nie tak uplne.

Už niekoľko rokov mam tu česť byť lídrom (chairman) asociácie inovatívnych farmaceutických spoločností.

Kazdoročne, zvyčajne počas leta, sa spolu s vedením asociácie zamýšľame nad stratégiou na najbližších niekoľko rokov.

A zvyčajne sme použili to klasické – v čom budeme seba a prostredie zlepsovať, kde mame slabé stránky.


Toto leto to bolo trochu inak:

A namiesto silných a slabých stránok sme požili škálu...

Kde sa momentálne nachádzame, na stupnici 1-10, ako si stojíme s našim hlavným cieľom – dostupnosti inovatívnych liečiv? 

Čo znamená, že 1 – takmer nikde, dostupnosť je mizerná a 10 – dostupnosť je výborná, takmer na úrovni Nemecka, kde je najlepšia dostupnosť v Európe...Odpovede kolegov boli v rozmedzí 4 az 8...

Ďalšia otázka pre každého kolegu bola  – čo je dobré, čo nám funguje, čo je za tým, že hodnotenie nie je “1”.


Čomu veríme

Veríme, že koučovanie, tak ako ho učíme my, pomáha ľudom nájsť vlastnú silu, vedome robiť vlastné rozhodnutia a slobodne žiť autentický život - ako líder, expert, manželský partner alebo rodič.

artboard%207%20copy@150x

Vyše 500 absolventov

8-klub-koucov

Klub koučov

11-nominacia-na-knihu-roka

Nominácia na knihu roka

12-seminar-zadarmo

Seminár zadarmo

9-pomahajuce-projekty

Pomáhajúce projekty

3-nas-pribeh

Náš príbeh

5-vycvik-vedieme-dve-spolu

Výcvik vedieme dve spolu

2-od-prihlasky-po-certifikat

Od prihlášky po certifikát

6-sprevadzanie-k-certifikacii

Sprevádzanie k certifikácií

4-prijemne-prostredie

Príjemné prostredie

10-referencie

Referencie

1-co-je-koucing

Čo je koučing

13-mame-viziu

Máme víziu