Koučovanie podľa pyramídy

16. 1. 2021

Koučovací vs.Inžiniersky rozhovor. úryvok z knihy "Koučovanie podľa pyramídy"

Keď sedia dvaja inžinieri/ manažéri nad problémom, tak urobia analýzu a hľadajú objektívne najlepšie riešenie toho problému. Také, ktoré vyhodnotia spoločne ako optimálne. Keď také riešenie nájdu, nastavia procesy, rozdelia úlohy a nastavia systém kontroly.... Koučovací rozhovor je iný. Tam neanalyzujeme situáciu a nehľadáme objektívne najlepšie riešenie, lebo také neexistuje...Tam hľadáme subjektívne najlepšie riešenie danej situácie v aktuálnom momente a konkrétnej situácii klienta. Teda riešenie, ktoré je v moci koučovaného a ktoré môže byť pre každého človeka iné, pretože vychádza z konkrétnej životnej"mapy" človeka. Lebo každý človek má inak skonštruovanú realitu, iný pohľad na riešenie situácií a iné vlastné postoje.

Napríklad: Talentovaný a výkonný člen tímu, je arogantný a kazí vzťahy v tíme. V koučingu nehľadáme riešenia, čo by mal urobiť on. Otázka znie: Čo potrebujem urobiť ja ako manažér? Aký môj čin môže mať vplyv na túto situáciu? Čo som schopná/ý a ochotná urobiť ja, aby som ovplyvnil/a túto situáciu? Akým spôsobom to ovplyvňuje mňa ako manažéra osobne? Čo je v tejto situácii najdôležitejšie? 

V koučovaní nehľadáme objektívne ale subjektívne najlepšie riešenie pre konkrétneho človeka...

Novinky

Na tomto mieste uverejňujeme všetko čo máme nové - nápady, zážitky, blogy, otvorenie nového kurzu, foto z ukončenia kurzu, veci čo sa týkajú koučingu a aj čo sa netýkajú - skrátka čím práve žijeme

Opäť z nášho archívu o koučingu

Vybrali sme ďalší rozhovor z nášho archívu - samozrejme o koučovaní:)

Pre tých ktorí nemali príležitosť si to vypočuť a zaujíma ich táto téma..príjemné počúvanie:)

Cely rozhovor najdete tu: https://www.instagram.com/tv/CGnBxiDnIo3/?igshid=1lwl3zx17z979

Vaša KOUČOVACIA ŠKOLA♥♥♥


Ak vás to zaujalo, a ak sa chcete naučiť koučovať, pripojte sa k nám do výcviku...už o pár dní...17.3.2021 začíname.

https://www.koucovaciaskola.sk/kurz-biznis-koucing

Z archívu: Rozhovory o koučingu s absolventami

Tentokrát na tému Life koučing s absolventami výcviku. Výcvik bol vedený v komornej atmosfére a zaoberali sme sa životnými témami viac do hĺbky.

Tu je link na rozhovor:

https://www.youtube.com/watch?v=REY2VByHIP0&t=5s

viac info:www.koucovaciaskola.sk

Transformačný koučing

Vyučovaním koučovania sa zaoberáme viac ako desaťročie. Vedieme Business Coaching College – školu, ktorá sa zaoberá vyučovaním vedenia koučovacích rozhovorov na pracovné a životné témy a pripravuje koučov na medzinárodnú certifikáciu kouča.  Pri vyučovaní  koučovania  používame model pyramídy, ktorý sme vyvinuli ako štrukturálne jasnú a  zrozumiteľnú pomôcku ako viesť koučovací rozhovor. Okrem toho sa riadime niekoľkými základnými predpokladmi, ktoré robia koučovací rozhovor  špecifickým druhom rozhovoru, odlišným od iných druhov rozhovorov, ktoré vedieme v živote a v biznise. 

Náš zámer nie je akademický, ale praktický. Nevenujeme sa podrobne rozboru rôznych filozofických východísk ani odborným diskusiám, ktoré prebiehajú medzi profesionálnymi koučmi a teoretikmi koučovania. Sústreďujeme sa na to, čo môže pomôcť, čo najširšiemu okruhu ľudí osvojiť si osobitosť vedenia transformačných rozhovorov, aby ich kouči mohli viesť so svojimi klientami, manažéri so svojimi zamestnancami, rodičia so svojimi deťmi , mentori, poradcovia či podnikatelia ich mohli používať v rámci svojej profesie ako pomocný nástroj.

Tu je link na naše krátke video o koučovaní: https://www.youtube.com/watch?v=s0KO55rWxwY

viac info: www.koucovaciaskola.sk


Čomu veríme

Veríme, že koučovanie, tak ako ho učíme my, pomáha ľudom nájsť vlastnú silu, vedome robiť vlastné rozhodnutia a slobodne žiť autentický život - ako líder, expert, manželský partner alebo rodič.

artboard%207%20copy@150x

Vyše 500 absolventov

8-klub-koucov

Klub koučov

11-nominacia-na-knihu-roka

Nominácia na knihu roka

12-seminar-zadarmo

Seminár zadarmo

9-pomahajuce-projekty

Pomáhajúce projekty

3-nas-pribeh

Náš príbeh

5-vycvik-vedieme-dve-spolu

Výcvik vedieme dve spolu

2-od-prihlasky-po-certifikat

Od prihlášky po certifikát

6-sprevadzanie-k-certifikacii

Sprevádzanie k certifikácií

4-prijemne-prostredie

Príjemné prostredie

10-referencie

Referencie

1-co-je-koucing

Čo je koučing

13-mame-viziu

Máme víziu